DMSO Kullananlar Yorumları

  • Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi tarcin
  • 4K Görüntülenme
  • 4 Yorum
tarcin

tarcin

Üye
Mesajlar
62
Tepkime puanı
0
Dmso Kullananlar var mı


Dmso kullananlar yorumları, nasıl kullanılır ne için kullanılır hazırlanışı kullanım şekli nereden alabilirim dimetil sülfoksit ne işe yarar nasıl hazırlanır eczanelerde varmıdır hakkındaki tüm bilgiler. Dimetil sülfoksit formülü 2SO olan organokükürt bileşiğidir. Renksiz ve sıvı halde olan bileşik önemli bir polar çözücüdür. DMSO su ile hızlı etkileşime girer. DMSOnun hızlı nüfuz etme gücü ve biyolojik membranlardan sızma özelliğine sahiptir. Deriden emilimi hızlandırır ağrı kesici özelliği vardır. Cilde kolayca nüfuz edebilir hücre zarlarından kolayca geçebilir. Bu yönüyle çok önemli bir etken madde taşıyıcısıdır. Dmso kraft hamuru adı verilen bir maddeden üretilmektedir. Bu etken maddenin en önemli özelliği karıştırıldığı maddeleri inceltme seyreltme yapmasıdır normalde boya inceltme işlerinde kullanılır fakat çok iyi bir çözücü olması ve cilt altına mükemmel bir şekilde nüfuz etmesi özellikleri nedeniyle solüsyon yapımı kullanımında önerilmektedir. Ciltten emilim hızı o kadar güçlü ki tırnaktan bile rahatça emilebilir. Dmso deriden emilirken hücre zarından da geçebilir. Bu özelliklerin yanı sıra bir çok etkisi daha var. Emilim olurken kesinlikle hücrelere zarar vermeden nüfuz etmektedir. Tedavi edici özelliği hücre hasarlarının tamirini sağlamak gibi etkiside bulunmaktadır. Tek başına bile yatıştırıcı etkisi bulunmaktadır. Diğer bir kaç özelliği ise damar açıcıdır, mantar ve bakterileri yok eder, damarlarda oluşan pıhtılaşmayı önler, kanserojen olan hidroxil serbest radikallerini yok eder, bağışıklık sistemini güçlendirir, aynı zamanda antienflamatuar anti fungoral etkileri de olduğu bilinmektedir.

DMSO Özellikleri Nedir​

Miyelinsiz sinir elyafının iletkenliğini kaldırarak ağrıyı azaltır veya geçirir.
Cilt için erkilis bir antienflamatuardır.
Mikroplar için antibakteriyel ve fungusittir.
Karıştırıldığı ilaçların hücre zarlarımdan kolay geçmesini sağlar.
Damar genişletici ve diüretik yani idrar söktürücü etkisi vardır.
Ca fonksiyonunu durdurarak, kalp kasının yükünü hafifletir.
Haricen hücre yenileyici ve sakinleştiricidir.
Bağışıklığı sistemini güçlendirir.
Vücutta interferon oluşturucudur.
Hidroksil kanda dolaşan serbest radikallerini yok eder.
Cilt kolojeni yumuşatır.

DMSO Nerlerde Kullanılor​

  • Kanser türleri
  • Romatoit artrit
  • Kalp ve damar hastalıkları
  • Yumuşak doku travmaları gibi hastalıklarda kullanılmaktadır.

DMSO kullanılarak yapılan tedavilerde kanserli hücrelerin içlerine sızarak tümörün ve bölgedeki kanserli alanların yok edilmesini hedefler, kanseri ortaya çıkaran sebebi ortadan kaldırmaya yöneliktir. Bu tedavi yönteminin mutlaka bağışıklık sistemine yönelik takviyelerle desteklenmesi gerekmektedir.

DMSO kullanılarak yapılan tedavide, kemoterapi ve radyoterapinin aksine, bağışıklık sistemine zarar vermeden kanseri yok etmede amaç edinmiştir.

DMSO Yan Etkileri Var mı?​

DMSO'nun doğrudan cilde uygulanmasından sonra ciltte reaksiyon hassasiyet görülmesi oluşabilir. Sedasyon, baş ağrısı, baş dönmesi ve mide bulantısı, DMSO tedavisinin yan etkileri olarak tarif edilmiştir. Dimetil sülfoksit'e alerjisi olanlar bu ilacı kullanmamalıdır. DMSO'nun, sarımsak ve istiridyeye benzer hafif bir kokusu vardır. Son tedaviden sonra, iki gün içinde bu koku kaybolur. Dmso oral olarak kullanımı mutlaka doktor gözetiminde olmalı ve kesinlikle doktor reçete etmeden asla kullanmayın veya almayınız.

DMSO topikal solüsyon çalışmasında % 30 oranında su çözeltisi içinde % 70 DMSO, en yaygın şekilde kullanılır. Laboratuar çalışmaları, DMSO'nun, periferik sinir C liflerini engelleyerek ağrıyı kestiğini önermektedir. Bir çok klinik deney etkinliğini ortaya koysa da, sadece tek bir deneyde bir yarar ile karşılaşılmamıştır. DMSO ile, yanıklar, kesikler, burkulmalar tedavi edilmiş ve 6 saat gibi kısa bir sürede, iyileşme olduğı rapor edilmiştir.

DMSO Nasıl Kullanılır?​

Dmso ürünleri majistral bir ilaçtır. Solüsyon hazırlanırken uzman bir eczacıya hazırlatılabilir veya kendiniz losyon hazırlayacaksanız içerisine başka bir maddenin karışmaması gerekir. Etken maddenin deri altına daha fazla iletilmesi için DMSO'yu gelişi güzel rastgele içine katmayın. 60 ml solüsyon için %10 6ml, 100 ml losyon için %10 yani 10 ml katmanız yeterli olur. Daha fazla etkisi olsun diye fazla miktarda Dmso katılmamalıdır, toksit etkisi yapabilir.

DMSO Nereden Alınır​

Online satış yapan alışveriş sitelerinde satışı vardır 100ml şişe içerisinde damlalık ile gönderim yapılır. Fiyatı 25 TL civarı değişmektedir.
 
MORDOR

MORDOR

Moderatör
Mesajlar
15
Tepkime puanı
0
DMSO kesinlikle çok dikkat edilmesi gereken bir maddedir losyon olarak kullanırken eldivenle birlikte kullanılmaz eldivenin yapım ham madelerini bile deri altına geçirme riski vardır. Solüsyon içine katıldığında sprey şişelerinin plastiği ile nasıl bir tepkimeye gireceği de bilinmiyor. Ayrıca losyonlarda kullanılan kimyasal maddeler ile nasıl bir etkileşime geçecek bu da bilinmiyor. Sitede kimya bilgisine sahip arkadaşlar dışında bu tarz kimyasal karışımların denenmesi riskli olacaktır. Kullanacak arkadaşlar bu bilgilere göre kullansınlar
 
L

lastmorn

Üye
Mesajlar
207
Tepkime puanı
24
Arkadaşlar dmso yu losyona ne kadar katıyorsunuz
 
C

couza

Üye
Mesajlar
15
Tepkime puanı
0
100 ml içine 10 ml dmso katılabilir taşıyıcı çözücü özelliği var molekül ağırlığı 78,13 g/mol rahatlıkla deri altına geçer.
 
T

tiger

Üye
Mesajlar
19
Tepkime puanı
0
Ben çok memnun kaldım saç derisindeki yanma, batma, ağrıları kesti çok etkili
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

K
Cevaplar
3
Gösterim
242
Aydem
Aydem
A
B
Cevaplar
1
Gösterim
197
PLAYMAKERS
PLAYMAKERS
PLAYMAKERS
B
Cevaplar
4
Gösterim
353
berke_gungorr
berke_gungorr
B
H
Cevaplar
4
Gösterim
420
bilgilikel
bilgilikel
B
D
Cevaplar
0
Gösterim
301
dogalsacekimi
dogalsacekimi
D
F
Cevaplar
5
Gösterim
587
berke_gungorr
berke_gungorr
B

Users who are viewing this thread

Yeni Konular

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
40
Çevrim içi ziyaretçiler
21
Toplam ziyaretçi
61
Robots
11

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Üst Alt