Differin jel kullananlar bakabilir mi?

  • Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi Chemist
  • 85 Görüntülenme
  • 1 Yorum
C

Chemist

Üye
Mesajlar
77
Tepkime puanı
1
Differin jel ne işe yarar, nasıl kullanılır, differin jel, akne tedavisi için kullanılan bir ilaçtır. Aktif bileşeni adapalen olan Differin jel, cildin hücre yenilenmesini düzenler ve cildi sivilceye neden olan yağlı maddelerden arındırır. Bu şekilde, sivilce oluşumunu azaltmaya ve var olan sivilcelerin tedavisine yardımcı olur. Differin jel, cildin yüz, boyun, sırt ve omuz gibi sivilceye eğilimli bölgelerinde kullanılabilir. Ancak, Differin jel kullanmadan önce doktorunuzla konuşmanız ve talimatlarına uymak önemlidir.

Differin jel nasıl kullanılır?​

Differin jel, akne tedavisinde kullanılan bir ilaçtır ve genellikle ciltteki akneli bölgelere uygulanır. Differin jel kullanmadan önce doktorunuzun önerilerini dikkate almanız önemlidir.

Kullanım talimatlarına göre, Differin jel günde bir kez yatmadan önce temizlenmiş ve kurutulmuş cilde uygulanmalıdır. Jelin uygulanacağı bölge, yüz, boyun veya sırt gibi akne problemleri yaşanan yerlerdir. Differin jel, cildinizi tahriş edebileceğinden, sadece etkilenen bölgeye uygulamalısınız.

Differin jeli kullanırken aşağıdaki adımları takip etmeniz önerilir:

  1. Cildinizi temizleyin: Differin jeli uygulamadan önce, cildinizi temizlemek için hafif bir temizleyici kullanın ve tamamen kurumasını bekleyin.
  2. Differin jeli uygulayın: Bir nohut büyüklüğündeki jel, etkilenen bölgeye hafifçe sürülmelidir. Differin jeli, tüm yüzünüze değil, sadece akne bölgelerine uygulanmalıdır.
  3. Cildinizi nemlendirin: Jelin tamamen kurumasını bekleyin ve ardından hafif bir nemlendirici kullanın.
Differin jeli düzenli olarak kullanılmalıdır ve en iyi sonuçlar genellikle 8-12 hafta sonunda görülür. Ancak, jelin yan etkileri hakkında endişeleriniz varsa, doktorunuzla konuşmanız önemlidir.

Arkadaşlar ciltte oluşan sivilce gibi rahatsızlıklarını önlemek için differin jel kullananlar varsa yorumlarını yazabilirler.
 
R

Ruhi

Üye
Mesajlar
3
Tepkime puanı
0
Differin jel çok etkili ilaç hafif bir içeriğinin olmasının yanında oldukça etkili 3.tüpümü kullanıyorum. Sivilceleri çok iyi kurutuyor ve gözenekleri iyi temizliyor
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

V
Cevaplar
0
Gösterim
126
Victus
Victus
V
V
Cevaplar
0
Gösterim
72
Victus
Victus
V
E
Cevaplar
1
Gösterim
124
Witch
Witch
W
R
Cevaplar
1
Gösterim
173
Realty
Realty
R
Esrose
Cevaplar
0
Gösterim
320
Esrose
Esrose
Esrose
U
Cevaplar
1
Gösterim
458
Shady
Shady
Shady

Users who are viewing this thread

Yeni Konular

Sponsor Bağlantı

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
0
Çevrim içi ziyaretçiler
10
Toplam ziyaretçi
10
Robots
19

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Üst Alt