Dht Hormonu Nasıl Düşürülür

  • Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi Uzman
  • 2K Görüntülenme
  • 1 Yorum
U

Uzman

Moderatör
Mesajlar
107
Tepkime puanı
2
Genetik kaynaklı saç dökülmesinin yani kelliğin ana denedi olarak gösterilen DHT hormonu erkeklik hormonlarından birisidir. Testosteronun dokulardaa etkinlik gösterebilmesi için DHT hormonuna dönüşmesi gerekir. Dönüşen DHT hormonu erkeklerde vücut tüylerinden, ses kalınlaşması, kas sistemi, sakal çıkması, cinsellik yönünden gelişmesini sağlayan güçlü bir hormondur. Saçlarımız çocukluk yaşlarında dökülmez bunun nedeni DHT hormonunun olmayışından kaynaklanır. Erkeklik hormonlarının ergenlik yaşlarına girilmesiyle bilikte aktif olmaya başlar ve genetik sebeplerden dolayı önlerde ve zamanla tepe bölgelerine doğru artış gösterir. Kişiyi yıllar içine kelliğe kadar götürebilir. Saçları dökülen pek kişi tarafında DHT hormonu nasıl azaltılır konusu araştırılır. DHT hormonu bazı bitkisel takviyeler ile azaltılabilir ancak su istene seviyede olmaz daha çok kimyevi ilaçlar kullanılır ve bu hormon seviyelerinde ciddi azalışlar meydana gelir. Burada şöyle bir problemde vardır sadece DHT seviyelerini azaltmak dökülmeleri azaltabilir fakat dökülmüş saçları çıkarmada yetersiz kalır. Dökülen saçları da tekrar çıkarmak için bazı losyonlar ile saç köklerini uyandırmak gerekir.

DHT Hormonu Nasıl Azaltılır​

Dht hormonu bitkisel olarak bazı ekstreler ile azaltıldığına dair kısıtlı araştırmalar vardır. Bunlardan en bilineni saw palemtto, ısırgan otu, pygeum ekstresi, kabak çekirdeği yağı, soya isoflavonlar, nane çayı, ada çayı gibi bitkisel ekstrelerdir ve dht üzerinde azaltıcı etkileri vardır. Ancak bunları sürekli ve düzenli kullanmak gerekir. Kullanıcılar tarafından en sık tercih edilen dht azaltıcılar ise finasterid, dutasteride yada estradiol gibi kimyevi güçlü maddelerdir. Finasterid alındıktan sonra serum kan dht seviyelerini azalır. Dutasterid ise finasteridden daha çok etkisi bulunan ve etki süresi bakımında çok daha güçlü bir DHT inhbitördür. Kanda bulunan erkeklik hormonları güçlü bir şekilde azaltır. Diğer azaltıcı maddeler ise androcur ilacında bulunan spreteron asetat, prosgesteron hormonu ve estradiol hormonudur. Bu etken maddeleri içeren ilaçlar erkeklerde kullanılması ciddi yan etkilere sebep olacaktır kullanmadan önce araştırma yapılması gerekir. Günümüzde bazı etken maddelerde vardır bunlar RU58841, trichoden gibi bileşenlerdir bunlarda topikal uygulamaları saç dökülmesi önlemede başarıları vardır.

Dht hormonu düşürmek bunları da uygulamak gerekir diye belirtelim. Aşırı cinsel dürtüye sebep olacak sebeplerden ve mastürbasyon yapmaktan uzak durmak gerekir. Bunlar dht seviyelerinde ciddi derecede artış gösterir ve saç dökülmesini artıcı etki yaparlar.
 
A

Alcapone

Üye
Mesajlar
43
Tepkime puanı
1
Saw palmetto, ısırgan otu, soya isoflavon, kabak çekirdeği yağı, çuha çiçeği yağı, hodan yağı, yeşil çay, ada çayı ve nane çayı bunlar dht üzerinde azaltıcı yada aktivitesini engelleyen özelliklere sahip bitkisel ekstralar.
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

K
Cevaplar
3
Gösterim
39
Aydem
Aydem
A
B
Cevaplar
1
Gösterim
158
PLAYMAKERS
PLAYMAKERS
PLAYMAKERS
B
Cevaplar
4
Gösterim
306
berke_gungorr
berke_gungorr
B
H
Cevaplar
4
Gösterim
340
bilgilikel
bilgilikel
B
D
Cevaplar
0
Gösterim
262
dogalsacekimi
dogalsacekimi
D
F
Cevaplar
5
Gösterim
520
berke_gungorr
berke_gungorr
B

Users who are viewing this thread

Yeni Konular

Sponsor Bağlantı

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
0
Çevrim içi ziyaretçiler
0
Toplam ziyaretçi
0
Robots
20

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Üst Alt