DHT Blocker Tablet Kullananlar

  • Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi Semih
  • 583 Görüntülenme
  • 2 Yorum
Semih

Semih

Üye
Mesajlar
68
Tepkime puanı
6
DHT egelleyici tabletler hakkında bilmeniz gereken her şey bu konuda açıklıyoruz. Erkek tipi kellik, her yaştan erkek yada kadını etkileyebilen yaygın bir sorundur. Aslında, araştırmalar erkeklerin %53'ünün 40'lı yaşlarının sonunda orta ila yoğun saç dökülmesine sahip olduğunu göstermiştir. Saçınızı kaybetmeye başlıyorsanız, DHT engelleyici şampuanlar da dahil olmak üzere saç dökülmesini durdurmak ve büyümeyi teşvik etmek için tedaviler, ilaçlar yada şampuanlar bakmaya başlamış olabilirsiniz. Saç derisi DHT seviyeleri üzerinde bir miktar etkisi olduğu kanıtlanmış birkaç DHT karşıtı şampuan bileşeni vardır. Bu bileşenlerden biri , kafa derisindeki DHT yolunun bozulmasıyla bağlantılı olan ketokonazoldür. Bize sorulan en yaygın sorulardan biri, DHT bloke edici şampuanların saç dökülmesini önlemede gerçekten etkili olup olmadığıdır. Aşağıda, en yaygın DHT engelleyici şampuan bileşenlerinden ve saç dökülmesi tedavisi olarak etkinliklerinden saç bakım rutininizin bir parçası olarak saç dökülmesini önleyici şampuan kullanmanın en iyi yollarına kadar DHT engelleyici şampuanlar hakkında bilmeniz gereken her şeyi ele alacağız. Ayrıca, DHT'yi bloke etmek veya saç dökülmesini önlemek için fazla bir şey yapmayan, en yaygın olarak kullanılan bazı bileşenlerden ve bunları gerçekten işe yarayan birkaç aktif bileşenden nasıl ayırabileceğinizden bahsedeceğiz.

DHT Tam Olarak Nedir?​

DHT engelleyici şampuanların özelliklerine girmeden önce, DHT'nin gerçekte ne olduğunu açıklamak önemlidir. DHT, dihidrotestosteron anlamına gelir. Testosteronun bir yan ürünü olarak üretilen dokular ve cilt üzerinde doğrudan etkisi olan bir androjen hormonudur. Testosteronun DHT'ye dönüştürülmesinden sorumlu olan spesifik enzime 5 alfa-redüktaz veya 5AR denir. Bir hormon olarak DHT, çocukluk ve ergenlik dönemindeki çeşitli biyolojik süreçlerde önemli bir rol oynar. Siz doğmadan önce DHT, penisinizi, skrotumunuzu ve prostatınızı geliştirmekten sorumludur. Ergenlik döneminde DHT, sakalınız ve vücut kıllarınız gibi erkek ikincil cinsiyet özelliklerinin gelişiminde önemli bir rol oynar. Ergenlikten sonra DHT, fiziksel gelişiminizde çok büyük bir rol oynamaz. Bununla birlikte, vücudunuzda hala aktif kalır. Erkek tipi kelliğe genetik olarak yatkınsanız, DHT kafa derinizde bulunan reseptörlere bağlanabilir ve saç köklerinin yavaş yavaş küçüldüğü ve yeni saç üretmeyi durdurduğu minyatürleştirme adı verilen bir süreci teşvik edebilir. Minyatürleşme erkekleri ve kadınları etkiler. Ancak erkeklerde androjen seviyesinin çok daha yüksek olması nedeniyle DHT'nin saç üzerindeki etkileri çok daha görünür ve belirgindir. Zamanla, saç kökleriniz DHT'ye maruz kaldığında küçülür ve etkisiz hale gelir, bu, erkek tipi kellik ile ilişkili klasik saç çizgisinin azalmasına veya kel kalma ile sonuçlanabilir.

DHT Engelleyici Şampuanların Temelleri​

DHT engelleyici şampuanlar tam olarak kulağa nasıl geliyorsa öyledir DHT'nin saç derinizdeki etkilerini engelleyen bileşenlerle içeriği formüle edilmiş şampuanlar. Erkek tipi kellik tedavisinin çoğu, sistemik olarak veya özellikle kafa derinizde DHT'yi bloke ederek çalışır. Örneğin, saç dökülmesi ilacı finasterid, vücudunuzun testosteronu DHT'ye dönüştürme yeteneğini azaltan 5 alfa-redüktazı inhibe ederek çalışır. DHT engelleyici şampuanlar benzer bir etkiye sahip olacak şekilde tasarlanmıştır, ancak kafa derisi seviyesinde. DHT'yi tüm vücudunuzda bloke etmek yerine, DHT bloke edici şampuanlardaki bileşenler, saç dökülmesi için en önemli yerde, saç folikülü seviyesinde DHT aktivitesini azaltmak için tasarlanmıştır. Saç dökülmesini önleyen şampuanlar piyasada, son birkaç yılda giderek çoğalmıştır, saç derisinde DHT'yi bloke etmek ve saç dökülmesini önlemek için tasarlanmış bir dizi doğal ve farmasötik içerikle övünen yeni şampuanların çeşitleri günümüzde çok artış gösterdi. Bu şampuanların çoğu, saç dökülmesini durdurmayı vaat eden egzotik yağlar, bitki özleri ve diğer doğal bileşenlerle yapılır. DHT engelleyici şampuanlarda bazı potansiyel değerler olsa da, saç dökülmesine karşı şampuan markalarının iddialarından bazıları etkisi hakkında şüpheci yaklaşmamıza yol açıyor.

DHT'yi Engellemek İçin En İyi Şampuan Bileşenleri​

Saç dökülmesi şampuanları söz konusu olduğunda, aktif maddeler güzel ambalajlardan veya marka isimlerinden çok daha önemlidir. Bu nedenle, DHT'yi engellemek için tasarlanmış herhangi bir şampuanı satın almadan önce içerik listesini kontrol etmek isteyeceksiniz. Çoğu şampuan, aktif, ölçülebilir bir etkiye sahip olan yalnızca birkaç aktif bileşen (genellikle kimyasallar veya doğal özler) içerir. Çoğu şampuanda kullanılan bileşenlerin geri kalanı, saç dökülmesini tedavi etmek için değil, şampuanın kokusunu, hissini ve dokusunu oluşturmak için kullanılır. Bunlar bir şampuanın kullanımını çok daha güzel hale getirse de, saç dökülmesine neden olan asıl işi DHT bloke eden bileşenlerdir. Şu anda araştırmalar, aşağıdaki aktif bileşenlerin kafa derisi DHT seviyeleri ve saç büyümesi üzerinde bir etkisi olabileceğini düşündürmektedir.

Ketokonazol İçeren Şampuanlar​

Ketokonazol antifungal bir maddedir. Saçkıran, atlet ayağı ve kafa derisi kaşıntısı dahil tinea enfeksiyonlarını tedavi etmek için kullanılır. Şampuan içeriği olarak, genellikle kepek nedeniyle oluşabilecek pullanma, kepeklenme, yağlanma ve kaşıntıyı önlemek için kullanılır. Her formülde kullanılmamasına rağmen, birçok DHT bloke edici şampuanda aktif bileşen olarak ketokonazol bulabilirsiniz .En iyi mantar önleyici etkileriyle bilinmesine rağmen, DHT ayrıca saç derisinde ve saç köklerinde DHT'nin sentezlenme sürecinin bozulmasıyla da bağlantılıdır. Bazı araştırmalar, ketokonazol şampuanın saç büyüme döngüsünün anagen (büyüme) aşamasında saç yoğunluğunu ve saç köklerinin boyutunu iyileştirebileceğini bulmuştur. Bununla birlikte, ketokonazolün kafa derisi DHT seviyeleri üzerindeki etkilerine ilişkin araştırmaların çok sınırlı olduğunu ve büyük ölçekli çalışmaların bulunmadığını belirtmek önemlidir. Ketokonazol ve saç dökülmesine ilişkin kılavuzumuz , saç dökülmesi ürünlerinde aktif bir bileşen olarak ketokonazol üzerine yapılan en son araştırmalar hakkında daha ayrıntılı bilgi vermektedir.

Saw Palmetto İçeren Şampuanlar​

Saw palmetto, Güneydoğu Amerika Birleşik Devletleri'nde yetişen küçük bir palmiye olan Serenoa repens bitkisinden elde edilen doğal olarak oluşan bir bileşendir. Saw palmetto'yu birçok saç dökülmesi şampuanında aktif madde olarak bulabilirsiniz. Ayrıca, genellikle kapsül formunda prostat tedavisi için bir diyet takviyesi olarak da satılmaktadır. Saç dökülmesi tedavisi olarak saw palmetto ile ilgili çalışma verileri sınırlı olsa da, bazı araştırmacılar testere palmetto'nun testosteronun DHT'ye dönüşümünü engelleyerek işe yarayabileceğini düşünüyor. Birkaç çalışma, palmetto'nun saç büyümesini desteklediğini bulmuştur. Uluslararası İmmünopatoloji ve Farmakoloji Dergisi'nde yayınlanan bir çalışmada, araştırmacılar, bir testere palmetto takviyesinin etkilerini saç dökülmesi ilacı finasterid ile karşılaştırdılar. Finasterid'in androgenetik alopesiden (erkek tipi kellik) etkilenen erkeklerin yüzde 68'inde saç büyümesini iyileştirdiğini, palmetto'nun ise yüzde 38 oranında iyileşme sağladığını buldular. Urology dergisinde yayınlanan farklı bir çalışma , bir testere palmetto takviyesinin, iyi huylu prostat hiperplazisi (BPH) olan erkeklerde DHT düzeylerini yüzde 32 oranında düşürdüğünü buldu. Bu çalışmanın, saç foliküllerinde veya kafa derisinde değil, erkeklerin prostat dokusunda DHT düzeylerini ölçtüğünü belirtmek önemlidir. Saç dökülmesini önlemek için testere palmetto kılavuzumuz, erkek tipi kellik tedavisi olarak saw palmetto üzerine yapılan en son araştırmaya daha ayrıntılı bir şekilde bakıyor.

Kabak çekirdeği yağı​

Kabak çekirdeği, erkeklerde saç dökülmesi için bir tedavi seçeneği olarak araştırılan birkaç doğal içerikten birisidir. İnsan araştırmaları sınırlı olsa da, hayvan çalışmaları, kabak çekirdeği yağının DHT'ye duyarlı prostat dokusu üzerinde koruyucu bir etkiye sahip olabileceğini bulmuştur. İyi huylu prostat hiperplazisi olan erkekler üzerinde yapılan bir araştırma, kabak çekirdeği yağı ve testere palmetto yağı kombinasyonunun prostat büyümesinin çeşitli semptomlarını iyileştirdiğini de buldu. BPH, büyük ölçüde DHT'nin etkilerinden kaynaklandığından, bu bulgular kabak çekirdeği yağının vücutta anti-DHT etkileri olabileceğini düşündürmektedir. Diğer araştırmalar, kabak çekirdeği yağının saç büyümesini iyileştirebileceğini bulmuştur. Kanıta Dayalı Tamamlayıcı ve Alternatif Tıp dergisinde yayınlanan bir çalışmada, araştırmacılar, kabak çekirdeği yağı takviyesinin saçsız erkeklerde saç sayısında yüzde 40 artış sağladığını buldu. Bu çalışmalarda, bir şampuan veya başka bir topikal ürün değil, oral kabak çekirdeği yağı takviyesi kullanıldığını belirtmekte fayda var. Şu anda, topikal kabak çekirdeği yağının saçları incelmiş kişiler içinde aynı faydaları olup olmadığını bilmiyoruz. Saç büyümesi için kabak çekirdeği yağı kılavuzumuzda kabak çekirdeği yağı araştırmasını daha ayrıntılı olarak aktardık.

Saç uzatmak ve Dht Önlemek İçin Diğerleri​

DHT'yi bloke etmek saç dökülmesini tedavi etmenin ve önlemenin önemli bir parçası olsa da, süreçteki tek adım bu değildir. DHT bloke edici şampuanlarda kullanılan bileşenlerin çoğu DHT'yi mutlaka bloke etmez. Bununla birlikte, kafa derinize kan akışını artırma veya başka yollarla saç büyümesini teşvik etme gibi başka faydalar da sağlayabilirler.

Saç Büyümesi Faydalı Vitaminler​

Birçok saç dökülmesi şampuanı, A, B12, C, Biotin, Çinko ve D vitaminleri gibi vitaminler kullanılarak formüle edilir. Sağlıklı saç büyümesi için gerekli vitaminler kılavuzumuzda ele aldığımız gibi, bu vitaminlerin çoğu saç büyüme sürecinde önemli roller oynar. Bu vitaminler DHT'yi bloke etmese de, genellikle saç büyümesini daha olası hale getiren bir ortam yaratmaya yardımcı olurlar.

Saç Büyümesini Destekleyen Doğal Bitkisel Yağlar ve Diğer Malzemeler​

Saç dökülmesi şampuanlarında kullanılan ve DHT seviyeleri üzerinde fazla bir etki yaratmadan saçların yeniden büyümesini artırmaya yardımcı olabilecek birkaç başka doğal bileşen vardır. Örneğin, biberiye yağı doğal bir saç uzatma bileşeni olarak incelenmiştir ve araştırmalar, saç dökülmesi ilacı minoksidil ile elde edilenlere benzer şekilde, genellikle daha az yan etki ile saç büyümesinde artışlar sağlayabildiğini göstermiştir. Bununla birlikte, ister kafa derisinde isterse sistematik olarak olsun, biberiye yağının DHT seviyeleri üzerindeki etkileri hakkında şu anda çok az araştırma var. Aynı şey argan yağı, nane yağı, jojoba yağı, yeşil çay özü ve doğal saç uzatma ürünlerinde sıklıkla kullanılan diğer bileşenlerin yanı sıra biotin gibi saç uzatma takviyeleri için de geçerlidir. Şu anda, bu bileşenlerle ilgili araştırmalar devam etmektedir ve bazı bileşenler saç büyümesi üzerinde umut verici etkiler göstermektedir. Ancak şu anda bu bileşenlerin DHT seviyeleri üzerinde herhangi bir etkisi olduğuna dair bir kanıt yok. Saç büyümesi için doğal yağlar kılavuzumuz, daha sağlıklı saç büyümesi için fayda sağlayabilecek diğer doğal bileşenleri listeler.

En İyi DHT Engelleyici Şampuan Nasıl Seçilir​

Saç uzatmak için etkili bir şampuanı almayı mı düşünüyorsunuz? DHT'yi bloke etmek ve saç dökülmesini önlemek için tasarlanmış şampuanları karşılaştırırken aklınızda bulundurmanız gereken bazı faktörler şunlardır: Satın almadan önce şampuan içerik listesini okuyun. Tüm saç dökülmesini önleyici şampuanlar aktif maddeler kullanmaz, bu da herhangi bir şey satın almadan önce içerik listesini kontrol etmeyi önemli hale getirir. Şampuanın etkili ve satın almaya değer olduğundan emin olmak için yukarıda belirtilen bileşenlerden birini veya birkaçını arayın. Ürün içeriğini gerçekten iddialı gördünüz mü? Bununla ilgili destekleyici kanıt arayın. Birçok şampuan markası, şampuanlarının dökülmeyi önleme, saç büyümesini destekleme ve saçınıza ekstra hacim kazandırma yetenekleri hakkında gerçek bir kanıt sunmadan büyük iddialarda bulunur. Büyük vaatler veren bir şampuan görürseniz, araştırmak ve aktif bileşenlerin gerçekten etkili olup olmadığını görmek için biraz zaman ayırın. Kanıtlanmış, etkili malzemelerle içerdiğinden amin olun. Saç dökülmesini önleyici şampuanlarda kullanılan hemen hemen tüm bileşenler, gelişmiş doku veya hoş bir koku olsun, saçınız için bazı faydalar sağlar. Ancak asıl işi yapan etken maddelerdir. Kafa derisine tahrişe neden olan maddelere dikkat edin. Şampuanlarda kullanılan bazı maddeler tahrişe neden olabilir. Örneğin, etkilerine ilişkin araştırmalar karışık olsa da, az sayıda insan sülfat ve parabenler gibi bileşenlerle ilgili cilt sorunları bildirmektedir. Hassas bir cildiniz varsa, sülfatsız şampuan aramaya çalışın. Şampuanlardaki sülfatlar tuzlar cilde zarar verir, sülfatların etkileri ve hassas cildiniz varsa bunlardan kaçınmak için atabileceğiniz adımlar hakkında daha fazla bilgi edinin. Şampuan fiyatını ürünü etkinlikle ilişkilendirmeyin (pahalı ürün etkilidir diye). Diğer birçok cilt ve saç ürününde olduğu gibi, yüksek fiyat etiketi, şampuanın saç dökülmesini önlemede veya saç büyümesini artırmada etkili olduğu anlamına gelmez. Şampuanları karşılaştırırken, yüksek fiyat etiketine değil, etken maddelere bakın. En iyi DHT bloke edici şampuanlar genellikle uygun fiyatlıdır, birçok pahalı şampuan ise beklentiyi karşılayamaz. Saç dökülmesi ilacı ile bir DHT şampuanı kullanın . Doğru şampuan tek başına saç dökülmesini önlemeye yardımcı olabilirken, finasterid ve minoksidil gibi bilime dayalı saç dökülmesi tedavileriyle birleştirerek en iyi sonuçları alırsınız . Bu ilaçlar DHT'yi bloke etmek ve saç büyümesini teşvik etmek için çalışır. Nasıl çalıştıkları ve etkileri hakkında aşağıdaki bölümde daha fazla ayrıntıya girdik. Satın almadan önce gerçek müşteri yorumlarını kontrol edin. Diğer saç bakım ürünleri gibi DHT engelleyici şampuanların kalitesi de farklılık gösterebilir. İnternetteb alışveriş yapıyorsanız, belirli bir ürünü almadan önce daha önceden kullanmış müşterilerin yorumlarını okuduğunuzdan emin olun.

Bir saç kremi kullanmayı unutmayın. Saç kremi saçınızı güçlendirmeye ve ekstra parlaklık ve nem kazandırmaya yardımcı olur. Kolayca kuruyan veya zarar gören bir saç tipiniz varsa, saç kremi uygulamak özellikle önemlidir. Bazı kalın Fix Kremi saçınızı daha kalın ve dolgun görünmesini yardımcı olurken sağlıklı saç büyümesini desteklemek için formüle edilmiştir. Gerçekçi beklentileriniz olsun. DHT engelleyici şampuanlarda kullanılan bileşenlerin çoğu bilimsel kanıtlarla desteklense de, hiçbiri FDA onaylı saç dökülmesi ilaçlarının alternatifi veya ikamesi olarak görülmemelidir. Bu nedenle, özellikle ilaçsız bir DHT engelleyici şampuan kullanıyorsanız, gerçekçi beklentilere sahip olmak önemlidir. Doğru şampuan saç büyümesini teşvik etmeye yardımcı olsa da, kendi başına saç dökülmesini tamamen tersine çevirmek pek mümkün değildir. Hele ki şampuanlarda dökülmeyi önlemeyi beklemeyin.

Saç Dökülmesi Tedavisi İçin Diğer Ürünler​

Kaliteli bir DHT engelleyici şampuan saçınızın gücü, sağlığı ve kalınlığı üzerinde olumlu bir etkiye sahip olsa da, saçınızı kaybetmeye başlıyorsanız kullanmanız gereken tek ürün bu değildir. Şu anda saç dökülmesini tedavi etmek için en etkili ürünler minoksidil ve finasterid gibi FDA onaylı ilaçlar ile kombine kullanmanız gerekir.

Minoksidil

Minoxidil, doğrudan saç derinize uyguladığınız topikal bir ilaçtır. Sıvı veya köpük olarak mevcuttur. Minoxidil, saç derinize kan akışını artırarak ve saç köklerinizi saç büyüme döngüsünün anagen veya büyüme aşamasına geçirerek çalışır. Minoxidil'i Rogaine® olarak duymuş olabilirsiniz. Günümüzde minoksidil, orijinal markası altında ve jenerik bir ilaç olarak satılmaktadır. Sürekli kullanıldığında, minoksidil, erkek tipi kellikten etkilenen kafa derinizin bölgelerinde kalınlığı ve yoğunluğu iyileştirebilir. Minoxidil solüsyonu ve minoxidil köpüğü online olarak alabilirsiniz. Saç büyümesi için minoksidil uygulama kılavuzumuzda minoksidil kullanımı hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Finasterid

Finasterid oral saç dökülmesi ilacıdır. Vücudunuzdaki 5 alfa redüktaz enzimini inhibe ederek çalışır. Şu anda finasterid, DHT'yi bloke etmek için FDA onaylı en etkili ilaçtır. Aslında araştırmalar, tipik bir finasterid dozunun serum DHT düzeylerini (kanınızdaki DHT miktarı) yüzde 70'ten fazla düşürebildiğini gösteriyor. Minoksidil gibi, finasterid de sürekli kullanıldığında saçınızda gerçek, fark edilir iyileşmeler sağlayabilir. Biz sizlere öneriyoruzfinasteride kendi başına ve minoksidil ve diğer ürünlerle saçları güçlendiren kombine reçeteli ürünler ile kulllanın.

Procapil

Procapil doğal 3 maddelerin bir araya getirilerek yapılmış bir maddedir. Bu bileşenlerin karmaşık isimleri olmasına rağmen, doğadan türetilmiştir ve hassas cilde sahip erkekler için bile güvenli olarak kullanılır. Procapil içeriğinde, Biotinyl-GHK - bir saç vitamini biotin formu. Apigenin - narenciye bitkilerinde bulunan bir flavonoid. Oleanolik asit - zeytin ağaçlarından elde edilen kimyasal bir bileşik. Procapil bir DHT engelleyici görevi görür. Erkeklerin aşırı testosteronu DHT'ye dönüştürülür. DHT veya Dihidrotestosteron, erkeklerin saç tellerini kırılgan, zayıf ve saç dökülmesine daha yatkın hale getiren bir erkek cinsiyet hormonudur. Bunun nedeni, aşırı DHT'nin saç köklerinde birikmesi ve foliküllerin sağlıklı saç büyümesi için yeterli beslenmesini engellemesidir. Zamanla, biriken DHT saç köklerinizi uykuda bırakır. Procapil, aynı minoksidil solüsyonundaki gibi araştırmalarda saç uzattığı klinik olarak yapılan çalışmalarda kanıtlanmış bir bileşendir. Procapil, saç serumu veya saç dökülmesi şampuanı olarak satılır. DHT'nin saç dökülmesi üzerindeki etkilerini azaltır. Bunu, saç derisine uygulandığında kan akışını artırarak yapar, böylece saç köklerinin saç dökülmesini önlemek için beslenme ve oksijen alması sağlanır. Bu nedenle, Procapil içeren herhangi bir ürün, diyelim ki bir şampuan, saç dökülmesini azaltan bir DHT bloke edici şampuandır. İşte saç büyümesini ve saçın yeniden büyümesini iyileştirmek için etkili DHT engelleyicilerin bir bileşendir.

Harekete Geçin ve Saç Çizginizi Koruyun

Çok yönlü, bilime dayalı saç bakım rutininin bir parçası olarak kullanılan DHT bloke edici şampuan, erkek tipi kelliği tedavi etmenize ve hatta saç derinizin görünür incelmiş bölgelerindeki saçları yeniden büyütmenize yardımcı olabilir. DHT karşıtı şampuanları karşılaştırırken, saçın daha sağlıklı, daha kalın olmasını sağalayan ve büyümesini destekleyebilecek kanıtlanmış bileşenler içeren ürünleri araştırıp kullanın.
 
P

ParadoX

Üye
Mesajlar
7
Tepkime puanı
0
Finasterid kadar etkili olan dht blocker tablet öneriniz var mı? Xpecia, aga-e tablet, kerozan, bypecia hangileri daha etkili olabilir.
 
C

Chrisis

Üye
Mesajlar
34
Tepkime puanı
0
Finasterid kadar etkili bitkisel dht önleyen tablet bulamazsın
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

K
Cevaplar
3
Gösterim
36
Aydem
Aydem
A
B
Cevaplar
1
Gösterim
158
PLAYMAKERS
PLAYMAKERS
PLAYMAKERS
B
Cevaplar
4
Gösterim
306
berke_gungorr
berke_gungorr
B
H
Cevaplar
4
Gösterim
340
bilgilikel
bilgilikel
B
D
Cevaplar
0
Gösterim
261
dogalsacekimi
dogalsacekimi
D
F
Cevaplar
5
Gösterim
519
berke_gungorr
berke_gungorr
B

Users who are viewing this thread

Yeni Konular

Sponsor Bağlantı

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
0
Çevrim içi ziyaretçiler
0
Toplam ziyaretçi
0
Robots
15

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Üst Alt