Dermaroller Saça Nasıl Uygulanır

  • Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi tarcin
  • 687 Görüntülenme
  • 4 Yorum
tarcin

tarcin

Üye
Mesajlar
62
Tepkime puanı
0
Dermaroller kullananlar ve yorumları kullanıcı yorumları öncesi sonrası nasıl kullanılır kırışıklık tedavisi cilt bakımı saç dökülmesi saç çıkarır mı eczane fiyatı hakkında bilgiler. Dermaroller ismini duymuşsunuzdur çok eski bir yöntem değil son yıllarda adını sıkça duyduğumuz hem cilt hemde saç tedavisinde kullanılan bir üründür. Dermaroller ilk olarak cilt tedavisinde kullanılmıştır şimdilerde ise saç bakımı tedavisinde kullanımı yaygınlaşmıştır. Peki dermaroller açıklamalarında anlatıldığı kadar saç bakımında faydalımıdır. Dermaroller saç derisinde kullanımı zararı varmıdır. Bu soruları sizlere yazımızda cevaplıyorum.

Dermaroller nedir? Ne İçin Kullanılır?​

Bir dermaroller 0.25mm ila 1.5mm arasında değişen küçük titanyum iğnelere sahip ucunda silindir şeklinde bir başlık olan üründür. Bir diğer ismi mikro iğneleme de olarak bilinen dermaroller cilt veya saçlı deride küçük mikro delikler açarak hem cilt hücrelerini uyarır hemde cilde sürülen losyon veya kremlerin deri altındaki hücrelere taşınmasına yardımcı olur.

Dermaroller zamanla cilde düzenli uygulandığında cildin güzel ve gergin görünmesini sağlar. Ciltteki bulunan kalojen uyarılır ve kırışıklıkların giderilmesini sağlar.

Saç tedavisinde ise titanyum iğnelerin yaptığı uyarma ile saçlı deri üzerindeki hücreleri uyarır kan dolaşımını hızlandırır deriye uygulanan losyon veya kremlerin saç köküne iletilmesini hızlandırıp kolaylaştırır. Aynı zamanda deri hücrelerine onarım hızını artırır.

Saç dökülmesi için kaç mm dermaroller kullanılmalı?​

Saç tedavisi için 0.25mm ile 0.50 mm arasında kullanılması uygundur. Ben kendim 0.50mm kullanıyorum. Bu boyuttaki mm iğnelerin deri üzerinde yarattığı travmalar yüzeyseldir ve bu uzunlukta iğne kullanımı cilt üzerinde kızarıklık ve tahriş yapması az olasılıktır. Bu nedenle daha fazla uzun mm iğne kullanımı önerilmez eğer kullanmak istiyorsanız dikkatli ve çok hafif bastırarak kullanmanızı öneririz.

Saç dökülmesine nasıl kullanılır, ilk önce silindiri sağ sol ve yukarı aşağı hafif bir şekilde bastırarak saçlı deri üzerinde yuvarlanır ve biraz beklenir, 5 dakika sonra losyonunuzu saçlı deriye sürebilirsiniz.

Dermaroller yeni saç çıkarır mı? Bu sorunun cevabı tek başına saç çıkartması beklenmez destek tedavilerle kombine olarak birlikte kullanılması dökülen saçların tekrar çıkmasını hızlandırır.

Dermarolleri Ne Sıklıkla Kullanmalıyım?​

Her gün kullanılması önerilmez cilt üzerinde aşırı kızarıklık, yanma ve tahriş yapabileceğinden üç güne bir defa kullanılması gerekir.

Dermaroller kullanan arkadaşların sonuçlarını memnun kalıp kalmadığınızı bu başlık altından belirtirseniz kullanacak arkadaşlara ön bilgilendirme ve tavsiye olur.
 
E

edias

Üye
Mesajlar
89
Tepkime puanı
1
Dermaroller kullananlar bu mavi su denilen üründe çok kullandılar , gerçi bir çok kişi bu üründe cinsel mevzudan dolayı kaçtı
 
K

Kelaynak

Üye
Mesajlar
30
Tepkime puanı
0
Dermarolleri dezenfektan sprey ile temizleme yapılması gerekir. 0.5 mm titanyum uçlu dermaroller kullanmanızı öneririm.
 
E

edias

Üye
Mesajlar
89
Tepkime puanı
1
kelaynak34' Alıntı:
Dermarolleri dezenfektan sprey ile temizleme yapılması gerekir. 0.5 mm titanyum uçlu dermaroller kullanmanızı öneririm.


Teşekkür ederim özellikle bu konuda biraz bilgim olduğu için bende konu açtım bunun 3 adet farklı micro iğneli saç bakım dermaroller i var.
 
A

Alperen

Üye
Mesajlar
246
Tepkime puanı
3
Minoxidil kullanımı yapan ve topikal olarak el ile masaj yapanlar bu ürünü kullanmalı mikro uçları sayesinde ilaç daha fazla etki ediyor.
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

B
Cevaplar
1
Gösterim
59
PLAYMAKERS
PLAYMAKERS
PLAYMAKERS
B
Cevaplar
4
Gösterim
167
berke_gungorr
berke_gungorr
B
H
Cevaplar
1
Gösterim
91
berke_gungorr
berke_gungorr
B
D
Cevaplar
0
Gösterim
170
dogalsacekimi
dogalsacekimi
D
F
Cevaplar
5
Gösterim
392
berke_gungorr
berke_gungorr
B
V
Cevaplar
1
Gösterim
531
lastmorn
lastmorn
L

Users who are viewing this thread

Yeni Konular

Sponsor Bağlantı

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
0
Çevrim içi ziyaretçiler
3
Toplam ziyaretçi
3
Robots
13

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Üst Alt