Dermaroller Nedir, Nasıl Kullanılır ve Ne İşe Yarar?

 • Başlangıç tarihi
 • Konu Sahibi tarcin
 • 613 Görüntülenme
 • 4 Yorum
tarcin

tarcin

Üye
Mesajlar
62
Tepkime puanı
0
Dermaroller ucunda silindir dönen şekline başlığı olan üzerinde mikro titanyum iğneler bulunan cilt ve saç tedavisi için kullanımı önerilen uygulandığı alanda mikro kanallar açarak uygulanan krem, serum ya da maske vb. uygulamaların bu kanallardan geçerek deri altına daha fazla miktarda etken maddeyi ileten bir yardımcı yöntemdir. Cilde uygulanan herhangi bir solüsyon deri gözeneklerinden hücreye geçmesi hem istenilen miktarda olmaz hem de hızlı bir şekilde geçmez. Bu nedenle solüsyonun cilt yüzeyinde kurumadan uzun saatler boyu kalması gerekir. Dermaroller uygulaması ile kısa zaman içinde daha fazla etken maddenin geçişi kolaylaşır.

Dermaroller Tedavisi

Dermaroller aşağıdaki rahatsızlıkların tedavilerinde son derece etkili bir yardımcı yöntemdir.
 • Vücut Çatlakları Tedavisi
 • Ciltte Yaşlanmayı Geciktirme
 • Sivilce İzi Tedavilerinde
 • Kırışıklık Önleyici Tedavilerinde
 • Saç Dökülmesi Tedavilerinde
 • Cilt Bakım Losyonlarının Emilimini Arttırmada
Dermaroller kullanımında iki yöntem mevcuttur. Eğer nasıl kullanmanız gerektiğinden emin değilseniz aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde takip edin.

dermaroller.jpg


Başlangıç: Temiz Bir Uygulama Alanı Oluşturun

Başlangıç için önce ellerinizin ve uygulama yapacağınız bölgenin temiz olduğundan emin olun. Ayrıca uygulama yapacağınız bölgenin mikroplardan arınmış olması gerektiğini hatırlayın. Bir dezenfektan yardımıyla bu bölgeyi temizleme yapabilirsiniz.

Birinci Yöntem - Basit Yöntem

Bu yöntem dermaroller tedavisinde en çok kullanılan yöntemdir, daha kısa süre, daha az ürün gerektirir ve birçok insanın günlük yaşantısına uygundur.

Dermaroller'i çok hafif bir şekilde bastırarak kullanın, uygulama alanında ileri ve geri olmak üzere toplam dört yöne dört defa kullanın. Bu tedavinin ciltte acı vermemesi gerekir ayrıca kanama olmaması da gerekir. Acı hissetmeden ne kadar bastırmanız gerektiğini tedavi sırasında kendiniz de belirleyebilirsiniz.

İkinci Yöntem: Profesyonel Yöntem

Bu yöntem biraz daha ağır bir yöntemdir her gün uygulama yapılamaz. Ayrıca daha detaylı bir ön hazırlığı gerektirir ancak daha az sıklıkla tekrarlanan bir yöntemdir. Profesyonel tedavilerin olması gerektiği gibidir. Tedavi sizin uygun olduğunuz bir dönemde yapılabilir-ayda bir ya da on beş günde bir yapılması uygundur.

Bu yöntemi uygulamadan önce uygulama yapacağınız alanı daha önceden hazır duruma getirmek en optimum başarıyı beraberinde getirecektir. Bunu tedavi bölgeye bir kaç gün önceden vitamin bakımından zengin bir krem sürerek yapabilirsiniz. Böylece cildimizin iyileşme süreci tedaviden hemen sonra çok daha hızlı olacaktır.

Tedaviden Sonra Cilt Bakımı

Eğer ikinci yöntemi tercih etmişseniz uygulamayı yaptığımız bölgeyi temizledikten sonra enfeksiyon kapmaması için anti bakteriyel krem uygulayabilirsiniz. Böyle bir durumun gerçekleşmesi çok küçük bir ihtimal ama yine de önlem alabilirsiniz.

Bunlar olmadan da gayet başarılı sonuçlar alınsa da tedaviden sonra vitamin bakımında zengin bir krem kullanılmasını şiddetle tavsiye edilir. Özellikle A, C, E vitaminleri içeriğinden zengin kremler kullanmanız faydalı olur. Bu gibi kremler ciltte kalojen üretimini artırır. Ayrıca unutmayınız ki dermaroller tedavisinin en önemli özelliklerinden biriside kullandığınız krem ve losyonların deri altındaki hücrelere emilimini son derece arttırmasıdır.

Saç Dökülmesi ve Seyrelmesi İçin

Diğer tedavilerin aksine saç dökülmesi ve seyrelmesi tedavisinde dermaroller tek başına çok iyi sonuç vermeyebilir. Bunun için yardımcı tedavilere ihtiyaç vardır. Minoxidil, finasterid, dutasterid, ru58841, setipiprant vb. gibi Yardımcı tedavileri uygulamadan önce 0.5mm veya daha kısa uçlu dermaroller ile saçın seyreldiği bölgeye uygulayın daha sonra kullanacağınız diğer ürünleri uygulayın. Dermaroller'in krem losyon gibi ürünlerin emilimini arttırdığını unutmayın böylece en iyi sonuçları alabilirsiniz.

Yüz Tedavilerinde

Dermaroller'i yüzünüze uygularken dikkat etmeniz gerekir. Gereğinden fazla uzun iğneli bir dermaroller kullanmayın ayrıca göz ve dudaklarınıza kesinlikle dermaroller uygulaması yapmayın.

Hafif cilt izleri ve lekelerini, sivilce izlerini yok etmek için 1.00 mm dermaroller kullanmak yeterlidir. Orta seviyede cilt lekeleri ve sivilce izlerini kısa zamanda geçirmek için 1.50 mm hücre yenilenmesi ve Ant-Agng etki göstermesi amacıyla kullanılır. Yoğun selülitli ya da çatlak bulunan vücut bölgeleri için, derin yara izi bulunan ciltlerde 2.00 mm kullanımı gerekir.

Dermaroller Bakımı

Uygulamadan sonra dermaroller'inizi sıcak suyun içinde bırakın. Eğer uygulama sırasında uyuşturucu krem kullanmışsanız döner başlığı ile 30 dakika ya da 1 saat kadar bir küçük kap dolusu dezenfektanın içinde bırakın. Eğer tedavinizi hafif bir şekilde yapmışsanız haftada bir kez dezenfekte etmeniz yeterli olacaktır. Kuruması için ise iyice sallayıp kuru ve temiz bir havlunun üzerine koyun ve kurumasını bekleyin. Dermaroller hala nemliyken onu kabına koymayın. İyice kuruduğundan emin olduktan sonra kabına koyabilirsiniz.

Uyarı
 • Dermaroller'inizi kimseyle paylaşmayın.
 • Dermaroller'i açık yaralara, güneş yanığı olan bölgelere, yaralı ve hassas bölgelere uygulamayın.
 • Dermaroller'i aktif sivilcelere ve deride oluşan diğer tahriş olmuş bölgelere uygulamayın.
 • Dermaroller kullanımı için uygun olup olmadığınızı düşünüyorsanız veya kullanımının güvenli olup olmadığı hakkında sorularınız varsa konu altında soru sorabilirsiniz.
Çatlaklar için dermaroller kaç mm?
Dermaroller kaç dakika uygulanmalı?
Dermaroller sonra yüze ne sürülür?
Dermaroller yüz için nasıl kullanılır?
Yüz için kaç mm dermaroller?
Dermarolleri saç ve cilt için kullanıp saçlarında etkisi olduğunu gören olumlu veya olumsuz düşüncelerini faydasını görüp görmediğini yazarlarsa kullanacak arkadaşlara ön bilgilendirme yapmış olur.
 
@

@ron

Üye
Mesajlar
74
Tepkime puanı
3
Saç tedavisi için dermaroller kullanmak çok önemli saçına kim solüsyon kullanıyorsa kesinlikle dermaroller siz bir tedavi yapmasın çünkü dermaroller ucundaki mikro iğneler saç köklerine ilacın ulaşmasını sağlıyor
 
Cenkaya

Cenkaya

Üye
Mesajlar
25
Tepkime puanı
10
Sivri uçlu tarak bir etki etmezki çünkü saçlı derinin altına geçiş yapmıyor malesef dermaroller tedavide bana etkili geliyor bu mavi su olayında en önemli etki bu oldu kardeşim o yüzden insanlar iyi sonuç aldı. Belkide ben biraz farklı düşünüyorum bu konuda
Olabilir denemek lazım belkide
 
Cenkaya

Cenkaya

Üye
Mesajlar
25
Tepkime puanı
10
Bana çok etkili bir şey gibi gelmiyor, son yıllarda iyice moda oldu. Dermaroller işe yarasaydı normal sivri uçlu tarakla sık sık taramakda işe yarardı diye düşünüyorum ben şahsen
 
E

erco

Üye
Mesajlar
106
Tepkime puanı
3
Bana çok etkili bir şey gibi gelmiyor, son yıllarda iyice moda oldu. Dermaroller işe yarasaydı normal sivri uçlu tarakla sık sık taramakda işe yarardı diye düşünüyorum ben şahsen
Sivri uçlu tarak bir etki etmezki çünkü saçlı derinin altına geçiş yapmıyor malesef dermaroller tedavide bana etkili geliyor bu mavi su olayında en önemli etki bu oldu kardeşim o yüzden insanlar iyi sonuç aldı. Belkide ben biraz farklı düşünüyorum bu konuda
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

B
Cevaplar
1
Gösterim
59
PLAYMAKERS
PLAYMAKERS
PLAYMAKERS
B
Cevaplar
4
Gösterim
167
berke_gungorr
berke_gungorr
B
H
Cevaplar
1
Gösterim
91
berke_gungorr
berke_gungorr
B
D
Cevaplar
0
Gösterim
170
dogalsacekimi
dogalsacekimi
D
F
Cevaplar
5
Gösterim
392
berke_gungorr
berke_gungorr
B
V
Cevaplar
1
Gösterim
531
lastmorn
lastmorn
L

Users who are viewing this thread

Yeni Konular

Sponsor Bağlantı

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
43
Çevrim içi ziyaretçiler
27
Toplam ziyaretçi
70
Robots
24

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Üst Alt