Dermaroller Kullananlar Saç Çıkarıyor mu?

  • Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi Uzman
  • 980 Görüntülenme
  • 5 Yorum
U

Uzman

Moderatör
Mesajlar
107
Tepkime puanı
2

Dermaroller Kullananlar Saç Çıkarıyor mu?

Dermaroller kullananlar saç çıkarıyor mu? dermarol kullanan varsa yorum yazabilir mi? Saç derisi için dermaroller ile mikroiğneleme uygulamak saçınızı yeniden çıkartabilir mi? Saç dökülmesi tedavisi için mikroiğneleme yaşlanmanın çeşitli etkilerini ele alan bir tür kozmetik tedavidir. Ayrıca ciltteki kolajen üretimini artırmadaki etkilerinden dolayı cilt iğneleme olarak da adlandırılır. Mikroiğneleme, küçük cilt yaralanmalarına neden olan küçük iğneli bir cilt silindirinin kullanılmasını içerir.

Mikroiğneleme, yaşlanmayı geciktirici bir cilt tedavisi olarak kullanılsa da, saç dökülmesi için bir tedavi yöntemi de olabilir. Alopesi areata olarak bilinen özel bir saç dökülmesi tipine yardımcı olabileceğine dair kanıtlar bile var.

Aynı ciltte yara oluşturma sürecinin de saç köklerinin sağlığını yeniden oluşturduğu düşünülmektedir. Bunun yeni saç büyümesine yol açabileceği veya belki de androjenik alopesi veya erkek tipi kellikte görüldüğü gibi incelmiş saçları kalınlaştırabileceği düşünülmektedir.

Saç dökülmesi faydaları için mikro iğneleme​

Mikroiğneleme ilk olarak 1990'larda yara izi tedavisi olarak ün kazandı. O zamandan beri, androjenik alopesi ve alopesi areata için potansiyel bir alternatif veya yardımcı tedavi olarak incelenmiştir.

Akne izleri için faydalı olmasının sebeplerinden birinin altında yattığı düşünülen ciltteki kolajen üretiminin yanı sıra, mikroiğnelemenin de etkili olabileceği düşünülmektedir. kök hücrelerin uyarılmasına yardımcı olunGüvenilir Kaynak saç büyümesine yol açabilecek saç köklerinde.

Mikro iğneleme ayrıca saç dökülmesini tedavi etmek için kullanılan ürünlerin emilimini de teşvik edebilir, örneğin:
  • Minoksidil (Rogaine)
  • Topikal steroid
  • Trombosit zengin plazma
Bir çalışmada güvenilir kaynak özellikle alopesi areata tedavisinde topikal bir kortikosteroid ile kullanıldığında mikroiğnelemenin potansiyel faydalarını araştırdı.

Nasıl çalışır​

Mikroiğneleme sırasında, sağlık uzmanınız üzerinde iğneler olan bir silindir kullanır.

İğnelerin boyutu, 1 milimetreden daha az uzunluktan birkaç milimetre uzunluğa kadar değişebilir. Hepsi bir el cihazında bulunur. Silindir olarak da adlandırılan cihaz, tedavi alanı boyunca yuvarlanarak küçük yaralanmalara neden olur.

Bazıları mikro iğnelemenin saç büyümesini destekleyen faktörlerin salınımını tetikleyebileceğini veya neden olduğu küçük yaralanmanın bir sonucu olarak saç büyümesini doğrudan uyarabileceğini düşünüyor.

Sağlık uzmanınız, tedaviden yaklaşık 45 dakika önce saç derinize topikal anestezi uygulayacaktır. Bu, hissedebileceğiniz herhangi bir ağrıyı azaltmaya yardımcı olur.

Gerçek prosedür süresi, tedavi alanının boyutuna göre değişebilir, ancak genellikle 10 dakikadan az sürer. Kafa derisi mikro iğneleme işlemi tamamlandıktan sonra, sağlık uzmanınız mikro iğneleme seansının amacına bağlı olarak bölgeye topikal bir balsam uygulayabilir veya bir enjeksiyon yapabilir.

Eğer sizde dermaroller ile saç çıkarmada müthiş başarılar elde etmek istiyorsanız saç tedaviniz için düzenli mikroiğneleme yapabilirsiniz. Dermaroller alırken titanyum iğneli olanları 0.5 ila 1 mm arası iğne ucu dermaroller kullanın.
 
Mete

Mete

Üye
Mesajlar
99
Tepkime puanı
3
Minoxidil kullanırken özellikle bunu kullanmalı diyorum çünkü yakın gördüğüm bir arkadaşım acayip bir saç çıktı. bu incecik açtığı kanallar saç çıkmasını sağlıyor.
 
S

senem35

Üye
Mesajlar
3
Tepkime puanı
0
Cinsiyet
Bayan
0.5 mm olan dermaroller sipariş ettim. Saç dökülmesi ve sivilce tedavisi için etkili demişler. Ciltteki lekeleri geçirmek için denemediğim ürün kalmadı. Ne yazıkki sivilce çıkmasını önlemek imkansız. Ne kadar sivilce çıkarsa izler kalıyor. Sürekli sivilce kremlerde kullanmak deriyi soyuyor ama pek işe yaradıpı söylenemez. Yorumları okudum işe yaradığını yazanlar var ama lekeleri tamamen yok etmiyor.
 
Y

Yusuf05

Üye
Mesajlar
13
Tepkime puanı
0
Merhaba saç için 2.mm dermaroller kullanılır mı? Şuan kullandığım 1.mm saç derisine saçlardan fazla batmıyor gibi.
 
rooney43

rooney43

Üye
Mesajlar
195
Tepkime puanı
6
Dermarol kullanmak saç tedavisinde ekxtra etki yapıyor, saçlarınızda kısa olmalı
 
P

Pharmacy

Üye
Mesajlar
36
Tepkime puanı
0
Merhaba saç için 2.mm dermaroller kullanılır mı? Şuan kullandığım 1.mm saç derisine saçlardan fazla batmıyor gibi.
Kullanılır dostum yalnızca çok bastırma deriyi tahriş edersin ayarında kullan
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

K
Cevaplar
3
Gösterim
36
Aydem
Aydem
A
B
Cevaplar
1
Gösterim
158
PLAYMAKERS
PLAYMAKERS
PLAYMAKERS
B
Cevaplar
4
Gösterim
306
berke_gungorr
berke_gungorr
B
H
Cevaplar
4
Gösterim
340
bilgilikel
bilgilikel
B
D
Cevaplar
0
Gösterim
262
dogalsacekimi
dogalsacekimi
D
F
Cevaplar
5
Gösterim
519
berke_gungorr
berke_gungorr
B

Users who are viewing this thread

Yeni Konular

Sponsor Bağlantı

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
0
Çevrim içi ziyaretçiler
2
Toplam ziyaretçi
2
Robots
14

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Üst Alt