Defne Sabunu Kullananlar Yorumları

  • Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi tarcin
  • 498 Görüntülenme
  • 2 Yorum
tarcin

tarcin

Üye
Mesajlar
62
Tepkime puanı
0
Son zamanların gözde sabunu olan defne sabunu pek çok kişi tarafından tercih edilen cilt ve saç bakım ürünüdür Defne bitkisi ile zeytinyağından hazırlanan bu sabun kadın ve erkek cilt ile saç bakımında yeri vardır. Defne sabunu, içeriğinde defne meyvesinin yağı vardır. Defne bitkisi özellikle Akdeniz illerinde yetişir, bu bölgenin insanı defne sabunu bolca kullanılır. Akdeniz yöresindeki insanlar defne sabunu sayesinde cilt problemlerimde önlemektedir. Defne sabunu ile cilt bakımı faydaları üzerine araştırmalar günümüzde devam etmektedir. En çok üretildiği yer Hatay ilimizdir, Hatay'dan üretilen sabunlar pek çok ile ve ülkeye gönderilir. Cildinizin dostu olan bu sabun aynı zamanda saç bakımında güçlü etkileri bulunmaktadır.

Defne Sabunu Cilde Faydaları​

1- Egzamayı İyileştirir​

Ciltte ortaya çıkan egzamayı iyileştirir, etkili bir kurutucu ve temizleyicidir. Cildinizi yıkarken masaj yaparsanız egzamanın olumsuz etkilerini en aza indirirsiniz. Egzama olan bölgede sıklıkla kaşıntı, kabuklanma ve kızarıklık meydana gelir. Düzenli defne sabunu kullanmada bu yan etkileri en aza indirgemiş olursunuz.

2- Ayak Mantarını Temizler​

Defne sabunu anti mikrobiyal etkisinden dolayı ciltte ve saç derisi mantarını yok etmede mucizeler yaratmaktadır. Özellikle ayaklarda sıkça görülen koku ve mantar oluşmasına karşı önleyicidir. Ayaklarınızı defne sabunuyla yıkadıktan sonra kuru ve hava alacak şekilde tutarsanız kısa zamanda olumlu etkileri görebilirsiniz.

3- Sivilceyi Kurutur​

Diğer bir özelliği anfungoral, ve antibakteriyel etkisi ile sivilceler üzerinde kurutucu etki yaparak kısa sürede akneyi geçirir. Sivilcenin en sık nedeni ciltte yağlanma ve kıl gözeneklerinde biriken artıklardır. Her gece defne sabunu ile yüzünüzü yıkayıp temizlerseniz gözeneklerin içi temizlenir ce cildin toksinlerden arındırır. Ergenlik döneminde ortaya çıkan sivilceler için düzenli kullanmada kısa sürede iyileşme gösterir.

4- Ciltte Lekeleri Önler Tahrişi Azaltır​

Zeytinyağı katkılı defne sabunu cilt üzerinde oluşan tahrişe karşı yatıştırıcı etkileri vardır. Her hangi bir nedenle oluşan tahrişlerin ortaya çıkardığı ağrıları en aza indirir. Erkeklerde sakal traşı sonrası yüzde oluşan kızarıklık ve yanmaları önlemede yardımcı olur. Cildin nem dengesini düzenleyerek aşırı kuruluğa iyi gelecektir. Deride oluşan yara, çatlak, iltihap, su toplaması ve morarma gibi durumlarda defne sabununu düzenli kullanarak bu rahatsızlıkları kısa sürede iyileştirir. Ciltte oluşmuş renk tonu farklılıklarına giderilmesine yardımcı olur.

5- Ciltte Oluşan Kaşıntıyı Giderir​

Cilt üzerinde ortya çıkan egzama, sedef gibi kaşıntılı deri hastalıklarında güvenle defne sabunu kullanabilirsiniz. Deri üzerindeki mantar ve diğer bakterileri yok etmede başarılı etkisi vardır. Çok hassas cilttlerde denem yapılarak kullanılması tavsiye edilir. Ciltteki kaşıntılı gibi rahatsızlıklarda kesinlikle el sürülmemeli ve kaşınmamalıdır. Cildin kuru tutacak şekilde önlemler alınmalıdır. Ortamdaki nem azaltılmaz ise bu tür rahatsızlıklar bir süre sonra tekrar ortaya çıkabilir. Temizlemek için defne sabunu kullanmak cildi rahatlatır ve kaşıntıyı kısa sürede giderir.

6) Saç Derisini Besler, Kepek Oluşmasını Önler​

Son yıllarda defne sabunu saç bakımında sıkça kullanılmaya başlanmıştır. Bunun nedeni saçların yağlanmasını önlemesi, saç derisinde anfungoral etki yaparak mantar gibi bakteri azaltmasıdır. Düzenli saç yıkamada saç derisinde oluşan yanma, kaşıntı, kepek ve sivilceleri bu sabunla engelleyebilirsiniz. Aynı zamanda içeriğindeki mineraller ile deriye bakım yaparak onarılmasına katkıda bulunur. Saçlı derini sebum dengesini sağlayarak nemlilik kazandırır.

Saç ve cilt bakımı için defne sabunu kullananlar saçlarında kepek, yağlanma ve kaşıntı üzerinde etkisi olduğunu gören olumlu veya olumsuz düşüncelerini memnun kalıp kalmadığını, ürün ile ilgili sorunuz olursa konu altından yorum yazarak kullanacak arkadaşlara ön bilgilendirme yapmış olur
 
C

couza

Üye
Mesajlar
15
Tepkime puanı
0
Saçlarımda yağlanma için kullanıp memnun kaldım diyebilirim ama aşırı kepek ve yağlanmada etkisi olmuyor
 
N

nihan

Üye
Mesajlar
6
Tepkime puanı
0
Kullandığım gündem beri saç dökülmesine, yağlanma ve kepeklenme gerçekten iyi geldiğini söyleyebilirim, alırken sabun üzerinde defne yaprağı parçacıkları olmasına dikkat edin. Kokusu muhteşem. Saçlara canlılık ve hacimde katması ayrı bir güzel. Saçın alışma süreci kolay.
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

P
Cevaplar
1
Gösterim
261
Shady
Shady
Shady
P
Cevaplar
1
Gösterim
225
Sivalanta
Sivalanta
S
H
Cevaplar
0
Gösterim
149
Hakonek
Hakonek
H
L
Cevaplar
2
Gösterim
155
layerbox23
layerbox23
L
L
Cevaplar
1
Gösterim
225
Maximus
Maximus
M
P
Cevaplar
2
Gösterim
268
Erdem
Erdem
E

Users who are viewing this thread

Yeni Konular

Sponsor Bağlantı

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
40
Çevrim içi ziyaretçiler
23
Toplam ziyaretçi
63
Robots
20

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Üst Alt