Decavit Ne İşe Yarar

 • Başlangıç tarihi
 • Konu Sahibi Uzman
 • 294 Görüntülenme
 • 1 Yorum
U

Uzman

Moderatör
Mesajlar
107
Tepkime puanı
2
Decavit, vücudun vitamin, mineral ve çeşitli elementlerin eksikliğini karşılamak üzere kullanılan bir ilaçtır. Decavit ilacını doktorun önerisi üzerine hamileler ve emziren annelerin kullanması gereken ilaçlardan biridir. Decavit ilacının etkileri hakkında bilgileri aşağıda bulabilirsiniz.

Decavit içindekiler

A vitamini 4000 1U (1201.2 gg), B vitamini 1.6 mg, B2 vitamini 18 mg, B vitamini 2.6 mg, B12 vitamini 4 gg, C vitamini 100 mg, D2 vitamini 500IU, E vitamini 15 mg , B8 vitamini 200 gg, B5vitamini 10 mg, folik asit 0.8 mg, nikotinamid 19 mg, kalsiyum 125 mg, 60 mg demir, magnezyum 100 mg, fosfor 125 mg, bakır 1 mg, mangan 1 mg, çinko 7.5 mg

Decavit Nedir Ne İşe Yarar

Decavit plus Tablet, gebelik ile ilgili mineral eksikliği, vitamin eksikliği, minerallerle ilgili zayıf beslenme, mindirim bozuklukları , mineral eksiklikleri gibi hastalıkların tedavisinde ve diğer durumlarda endikedir. Decavit plus tablet, bu ilaç kılavuzunda listelenmemiş amaçlar için de kullanılabilir. Decavit Plus Tablet, etken maddeler olarak mineraller ve multivitamin içerir. Decavit plus Tablet vücudun temel ihtiyaçlarını tamamlayarak çalışır, vücut hücreleri ve asit seviyeleri içinde sıvı dengesini korumak için kullanılır. Decavit Plus Tablet'in kullanımları, bileşimi, dozu, yan etkileri ve incelemeleri ile ilgili detaylı bilgiler aşağıda listelenmiştir.

Decavit Ne İçin Kullanılır?​

Decavit Plus Tablet , aşağıdaki hastalıkların, durumların ve semptomların tedavisinde, kontrol altına alınmasında, önlenmesinde ve iyileştirilmesinde kullanılır:
 • Hamileliğe bağlı mineral eksikliği
 • Vitamin eksikliği
 • Minerallerle ilgili yetersiz beslenme
 • Sindirim sistemi rahatsızlıkları
 • Mineral eksiklikleri
 • Decavit plus Tablet burada listelenmeyen amaçlar için de kullanılabilir.

Decavit Kullanmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

 • Decavit kullanmadan önce doktorunuzu şu konular hakkında bilgilendirmeniz gerekir.
 • İlacın içerisinde bulunan etkin maddelere karşı alerjik hassasiyetiniz bulunuyorsa,
 • Vücudunuzda D ve A vitamini fazlalığı bulunuyorsa,
 • Demir ya da bakır dolayısıyla metabolizma bozukluğunuz bulunuyorsa,
 • Böbreklerinizde fonksiyon bozukluğu bulunuyorsa,
 • Kanınızda ya da idrarınızda kalsiyum düzeyiniz fazlaysa,
 • Kanınızdaki magnezyum yada fosfat düzeyiniz fazlaysa,
 • Böbreklerinizde taş varsa veya idrar yolunuzda sıkıntılar gibi durumlar yaşıyorsanız.
 • Bu durum hakkında doktorunuzu bilgilendirerek doktorunuzun farklı bir ilaçla tedavinizi yürütmesini sağlayabilirsiniz. Böylece, hem siz hem de bebeğiniz için daha güvenli olacaktır.

Decavit Yan Etkileri​

Aşağıdakiler, Decavit Plus Tablet ihtiva eden ilaçlardan meydana gelebilecek olası yan etkileri bir listesidir . Bu kapsamlı bir liste değildir. Bu yan etkiler mümkündür, ancak her zaman ortaya çıkmaz. Bazı yan etkiler nadir fakat ciddi olabilir. Aşağıdaki yan etkilerden herhangi birini gözlemlerseniz, özellikle de geçmiyorlarsa, doktorunuza danışın.
 • Ağızda olağandışı veya hoş olmayan tat
 • Mide bulantısı
 • Baş ağrısı
 • Ağızda olağandışı, hoş olmayan tat
 • Decavit plus Tablet burada listelenmeyen yan etkilere de neden olabilir.
Yukarıda listelenmeyen başka yan etkiler fark ederseniz , tıbbi tavsiye için doktorunuza başvurun. Yan etkileri yerel gıda ve ilaç idaresi yetkilisine de bildirebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular​

 • Decavit Plus Tablet hamileyken kullanmak güvenli midir?
  Multivitamin: Lütfen vakaya özel öneriler için doktorunuza danışınız. Mineraller: Lütfen vakaya özel öneriler için doktorunuza danışın.
 • Decavit Plus Tablet emzirme döneminde güvenli midir?
  Multivitamin: Lütfen riskleri ve faydaları doktorunuzla görüşün. Mineraller: Lütfen riskleri ve faydaları doktorunuzla görüşün.
 • Decavit Plus Tablet, Hamileliğe bağlı mineral eksikliği ve vitamin eksikliği tedavisinde kullanılabilir mi?
  Evet, hamilelikle ilişkili mineral eksikliği ve vitamin eksikliği, Decavit ilacının en sık bildirilen kullanım nedenlerindendir. Lütfen Decavit Plus Tablet'i önce doktorunuza danışmadan hamilelikle ilgili mineral eksikliği ve vitamin eksikliği tedavisinde kullanmayınız . Diğer hastaların Decavit Plus Tablet hakkında neler dediğini öğrenmek için Burayı tıklayın ve anket sonuçlarını görüntüleyin .
 • Koşullarımda iyileşme görmeden önce Decavit Plus Tablet'i ne kadar süre kullanmam gerekiyor?
  TabletWise.com web sitesi kullanıcıları, durumlarında iyileşme görmeleri için en yaygın sürenin 3 gün ve > 3 ay olduğunu bildirmiştir. Bu zamanlar, neler yaşayabileceğinizi veya bu ilacı nasıl kullanmanız gerektiğini yansıtmayabilir. Decavit Plus Tablet'i ne kadar süreyle kullanmanız gerektiğini lütfen doktorunuza danışınız. Diğer hastaların Decavit Plus Tablet için etkinlik süresi hakkında neler dediğini öğrenmek için Burayı tıklayın ve anket sonuçlarını görüntüleyin.
 • Decavit Plus Tablet'i hangi sıklıkta kullanmam gerekiyor?
  TabletWise.com web sitesi kullanıcıları, Decavit plus Tablet kullanmanın en yaygın sıklığı olarak haftada bir ve günde bir kez bildirmiştir. Decavit Plus Tablet'e ne sıklıkla ihtiyacınız olduğu konusunda lütfen doktorunuzun tavsiyelerine uyunuz. Diğer hastaların Decavit Plus Tablet kullanım sıklığı hakkında neler dediğini öğrenmek için burayı tıklayın ve anket sonuçlarını görüntüleyin
 • Decavit Plus Tablet'i aç karnına mı, yemeklerden önce mi yoksa yemeklerden sonra mı kullanmalıyım?
  TabletWise.com web sitesi kullanıcıları en yaygın olarak Decavit plus Tablet'i yemeklerden önce kullandıklarını bildirmiştir. Ancak bu, bu ilacı nasıl kullanmanız gerektiğini yansıtmayabilir. Lütfen bu ilacı nasıl kullanmanız gerektiği konusunda doktorunuzun tavsiyelerine uyunuz. Diğer hastaların Decavit plus Tablet kullanma zamanlaması olarak neler dediğini öğrenmek için burayı tıklayın ve anket sonuçlarını görüntüleyin .
 • Bu ürünü kullanırken ağır makine kullanmak veya çalıştırmak güvenli midir?
  Decavit Plus Tablet ilacı kullanırken yan etkiler olarak uyuşukluk , baş dönmesi, hipotansiyon veya baş ağrısı yaşarsanız, araç veya ağır makine kullanmak güvenli olmayabilir. İlacın kullanımı sizi uyuşuklaştırıyor, baş dönmesi yapıyorsa veya kan basıncınızı büyük ölçüde düşürüyorsa, araç kullanılmamalıdır. Eczacılar ayrıca, alkolün uyuşukluk yan etkilerini yoğunlaştırdığı için hastalara ilaçlarla birlikte alkol almamalarını tavsiye eder . Lütfen Decavit Plus Tablet kullanırken bu etkileri vücudunuzda gözlemleyiniz. Vücudunuza ve sağlık durumunuza özel öneriler için daima doktorunuza danışın.
 • Bu ilaç veya ürün bağımlılık mı yapıyor yoksa alışkanlık mı?
  Çoğu ilaç, bağımlılık veya kötüye kullanım potansiyeli taşımaz. Genellikle hükümet, bağımlılık yaratabilecek ilaçları kontrollü maddeler olarak sınıflandırır. Örnekler, Hindistan'daki H veya X çizelgesini ve ABD'deki II-V çizelgesini içerir. İlacın bu tür özel ilaç kategorilerine ait olmadığından emin olmak için lütfen ürün paketine bakın. Son olarak, doktor tavsiyesi olmadan kendi kendinize ilaç vermeyin ve vücudunuzun ilaçlara bağımlılığını artırmayın.
 • Bu ürünü kullanmayı hemen bırakabilir miyim yoksa kullanımı yavaş yavaş bırakmalı mıyım?
  Bazı ilaçların geri tepme etkileri nedeniyle azaltılması gerekir veya hemen durdurulamaz. Vücudunuza, sağlığınıza ve kullandığınız diğer ilaçlara özel öneriler için lütfen doktorunuza danışınız.
 
D

Dilek

Üye
Mesajlar
11
Tepkime puanı
0
Merhabalar, 5,5 aylık hamileyim doktor tavsiyesiyle santafer ilaç kullanıyorum sağlık ocağı decavit diye ilaç verdi sizce kullanmam gerekiyor mu ? Doktoruma danışmam gerekir mi? Çok kilo yapıyor diye duymuştum doğru mudur? Kullananlar varsa yardımcı olursa sevinirim
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

life
Cevaplar
0
Gösterim
40
life
life
life
Y
Cevaplar
1
Gösterim
46
revivo
revivo
revivo
V
Cevaplar
0
Gösterim
164
Victus
Victus
V
V
Cevaplar
0
Gösterim
109
Victus
Victus
V
E
Cevaplar
1
Gösterim
168
Witch
Witch
W

Users who are viewing this thread

Sponsor Bağlantı

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
0
Çevrim içi ziyaretçiler
0
Toplam ziyaretçi
0
Robots
13

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Üst Alt