Dabur Amla Saç Bakım Yağı Kullananlar

  • Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi Semih
  • 802 Görüntülenme
  • 1 Yorum
Semih

Semih

Üye
Mesajlar
68
Tepkime puanı
6
Dabur amla saç bakım yağı kullananlar kullanıcı yorumları nasıl kullanılır ne işe yarar amla yağı saçı uzatır mı saçta ne kadar beklemeli saça faydaları nelerdir nerden alınır fiyatı hakkında bilgiler. Amla yağı hindistan da yetişen şifalı bitkiler olarak geçen familya grubuna aittir. Bu bitkinin meyveleri yenilebilebilir ve aynı zamanda meyvelerinden elde edilen yağ, insanlar için saç ve cilt bakımında kullanılır. Cilt ve saç bakımında oldukça etkili olan bu yağ güçlü anti oksidan etkileri ile saç köklerine ve cilde zarar veren oksidatif stresle savaşır. Amla yağı aynı zamanda bektaşi üzümüde denilmektedir. Amla yağının çok güçlü bir aroması vardır. Bu aromasından dolayı içine diğer çeşitli yağlar örneğin hindistan cevizi yağı karıştırılarak kullanımı daha uygun olur.

Amla yağı eski tarihlerden beri saç ve cilt bakımında kullanılmıştır. Doğal saç toniği ve cilt bakım losyonu olarak kullanılmıştır. Amla yağının kabuğu da dahil bütün parçaları dahil saç bakımında kullanılır.

Dabur Amla Yağı.jpeg

Dabur Amla Yağının Saç İçin Faydaları Nelerdir?​

Amla yağı içerisinde esansiyel yağ asitleri içermesi den dolayı saçları dipten uca bakım yapar saç köklerini güçlendirici özellikleri vardır. Amla yağında omega 9 yüksek miktarda bulunur, C vitamini, A vitamini ve proteinler bulunur. Saç diplerinde oluşan tortu, saç derisinde oluşan kaşıntı, kızarıklık, kuruluk ve kabuklanma gibi sorunları giderilmesinde etkilidir. Amla yağı saç ektiren kişiler tarafından da kullanılması iyi olur, saçların daha iyi tutunması için kullanımı önerilmektedir.

Dabur Amla yağı, amla meyvesini kurutulup, mineral, susam veya hindistan cevizi yağı gibi yağlar içinde ıslatılmasıyla yapılır. Amla meyvesi bu yağların içinde bekledikten sonra çıkarılır yap saf hale getirilir. Bu yağ saç bakımda genelde besleyici özellikleri bulunan saç folkillerinin daha sağlıklı olmasını sağlayan yap asitleri içerdiğinden dolayı sağlıklı saç uzamasını teşvik eder.

Dabu Amla Yağı Saça Nasıl Uygulanır?​

Amla yağını saçınıza uygulamadan önce saç derisinin temiz olmasına dikkat edin. Bir miktar yağı saç diplerinize dökün ve saç diplerine masaj yaparak yedirin. Saçlarınıza da uygulayın ve bir bone ile saçlarınızı kapatın 2 - 3 saat bu şekil bekletin. Sonra saçlarınızı ılık su ile durulayın. Genelde gece yatmadan önce yaparsanız daha etkili olur. Androgenetik saç dökülmesinde etkisi çok az seviyededir. Dökülen saçları çıkarıcı etkisi yoktur yalnız mevcut saçlarınızı besler dökülmelere karşı daha dirençli hale gelmesine yardımcı olur.

Dabur Amla Yağı Cilde Faydaları​

Amla yağı yalnızca saç bakımında değil cilt bakımında da kullanılır. İçerdiği yüksek miktarda C vitamini, A vitamini ve antioksidanlar ile cildin yaşlanma belirtilerini geciktirir. Ciltte oluşan serbest radikaller ile savaşarak yaşlanma karşıtı olarak etki yapar. Daha sıkı bir cilt ve cildin elastik olmasını sağlayarak sarkmalara karşı daha dirençli olmasına yardımcı olur. İçerdiği A vitamini cilt hücrelerinin yenilenmesini hızlandırır. Gözenekleri küçültür daha pürüzsüz bir cilt görünmesine sağlamaya destek olur. Amla yağını cildinize bir miktar sürün ve bu şekilde 2 - 3 saat bekletin üç güne bir kullanın. Daha sık olarak kullanmayın, sivilce ve cilt yağlanmasına sebep olabilir. Hindistan cevizi yağı ile karışım yaparak cilt bakım kürü olarak yapabilirsiniz.

Dabur Amla yağı kullanıp saçlarında kepeği, dökülmeyi önlediğini gören olumlu veya olumsuz düşüncelerini memnun kalıp kalmadığını konu altında yorum yazarlarsa kullanacak arkadaşlara ön bilgilendirme yapmış olur.
 
C

Coward

Üye
Mesajlar
29
Tepkime puanı
1
Dabur Amla saç bakım ürünü kadınlar tarafından acayip ilgi gösteriliyor
 

Users who are viewing this thread

Yeni Konular

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
30
Çevrim içi ziyaretçiler
14
Toplam ziyaretçi
44
Robots
10

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Üst Alt