Çörek Otu Yağı Kullananlar Yorumları

  • Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi Uzman
  • 296 Görüntülenme
  • 0 Yorum
U

Uzman

Moderatör
Mesajlar
107
Tepkime puanı
2
Çörek otu yağı saç dökülmesini azaltmak ve saçın erken beyazlamasını önlemek için nasıl kullanılır? Çörek otu yağı Hint mutfaklarında bulunan yaygın olarak kullanılan baharatlardan biridir. Çörek otu içerdiği vitaminler, mineraller ve yağlar ile saçların vaktinden önce ağarmasını önleme konusunda oldukça etkili olduğu bulunmuştur. Çörek otu yağı ayrıca saç dökülmesini ve saç incelmesini engellemeye yardımcı olabilir.

Çörek otu yağı, saçın beyazlamasını önleme ve tersine çevirme özellikleriyle bilinen bir yapdır. Saç kök hücrelerimde saça renk veren melanin pigment hücrelerinin azalmasını önleyen linoleik asit içerir.

Yaşlanma ile birlikte saç kökleri daha az melanin üretir ve bu da saçların beyazlamasına neden olabilir. Çörek otu yağının saç köklerini gençleştirdiği bilinmektedir ve bu yavaşlar ve bazen de grileşme sürecini tersine çevirir. Haftada 3 defa çörek otu yağı ile saç maskesi yapmak saç beyazlamasını yavaşlatır. Sürekli ve düzenli aralıklarla uygulamak gerekir. Ayrıca ek bir bilgide sarımsaklı yoğurt tüketmek ciltte biriken zehirli toksik maddelerin atılmasını sağlar. Böylece sağlıklı hücrelerin yaşlanma sürecini önlemeye yardımcı olur.

Çörek Otu Saç Beyazlaması Önleme Kürü​

1. Biraz çörek otu yağını ısıtın ve saça ve saç derisine iyice masaj yapın.
2. Bir gece bekletin mümkünse streç film ile saçınızı kapatın sonrada şampuanla yıkayın.
3. Bunu haftada üç kez yapın.

Çörek Otu Yağı Kan Dolaşımını Destekler​

Çörek otu yağı, özellikle saç derisindeki kan dolaşımını hızlandıean omega-3 ve 6 biyomolekülleri içerir. Bu yağın kullanımı ile kısa zaman içinde hızlı saç büyümesi elde edebilirsiniz.

Saç Dökülmesini Engeller​

Çörek otu yağının en bilinen faydalarından biri saç dökülmesini önlemesidir. Saç dökülmesi tedavisi için kullanılacak en etkili bileşenlerden biridir. Çörek otu yağı, saçlarınız için zengin besin kaynakları olan en az 100 farklı besin içerir. Ekstra besinler saçınızı daha sağlıklı bir şekilde büyütmeye yardımcı olur.

Saç Büyümesini Teşvik Eder​

Çörek otu yağı ve çörek otu her ikisi de güçlü antihistaminikler olarak bilinen timokinon açısından zengindir. Androjenik alopesi ve alopesi areatadan muzdarip kişiler için antihistaminikler yüksek bir ilaç görevi görebilir. Çörek otu yağı kullanmak, herhangi bir ilaç kullanmanıza gerek kalmadan saçların yeniden büyümesi için antihistaminiklerin faydalarından yararlanmanıza yardımcı olacaktır

Saç Derisi Sağlığını Korur​

Çörek otu yağı, saç derinizin sağlığını korumaya yardımcı olabilecek anti-inflamatuar, antibakteriyel, anti-mantar özelliklerine sahiptir. Kepekten kurtulmaya yardımcı olur ve egzama ve sedef hastalığı gibi cilt durumlarını hafifletir. Ayrıca saç derinizi nemli tutabilir ve genel yağ üretimini dengeleyebilir.

Saç beyazlamasını önlemek için çörek otu ile hazırlanan maskelerden kullananlar var mı deneyimlerini bizimle paylaşırsa sevinirim.
 

Users who are viewing this thread

Yeni Konular

Sponsor Bağlantı

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
0
Çevrim içi ziyaretçiler
7
Toplam ziyaretçi
7
Robots
12

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Üst Alt