Bıttım Sabunu Saç Çıkarır mı?

 • Başlangıç tarihi
 • Konu Sahibi Semih
 • 979 Görüntülenme
 • 4 Yorum
Semih

Semih

Üye
Mesajlar
68
Tepkime puanı
6
Bıttım sabunu saç çıkarır mı? Bıttım sabunu saç dökülmesine, egzamaya, kepek, kabuklanma, yağlanmaya iyi gelir mi kullananlar yorumlarını yazabilirler. Bıttım sabunu ne işe yarar? Bıttım sabunu faydaları nelerdir? Bıttım sabunu özellikle Doğu Anadolu illerimizde yaygın bir üründür. Bıttım bitkisinin yağıyla üretilen sabunlar, bıttımın en fazla yetiştiği Siirt, Mardin, Şırnak yöresindeki köylerde meşhurdur. Türkiye genelinde geniş bir kullanıcı kitlesi tarafından tercih edilir. Cildi ve saçları beslediği için sabunun faydalı olduğu söylenebilir. Devamlı ve düzenli kullanım yapmanız halinde, cilt sağlığıyla alakalı çeşitli sorunlarınızdan kurtulmanız mümkündür.
bıttım sabunu.jpg

Bıttım Sabunu İşe Yarıyor mu?​

Saç ve cilt bakım ürünlerini devamlı olarak kullanmaya başlamadan önce, ne kadar faydalı olduklarını araştırmanız tavsiye edilir. Bıttım sabunu faydaları itibariyle herkesin kullanmak isteyebileceği bir üründür. Fakat insanlara sağlayabildiği faydalar, her insanın saç ve cilt farklılıklarına göre değişir. Herkes sabundan aynı verimi alamayacağı için bir süre kullanım yaparak sonuçlara bizzat şahit olmanız daha faydalıdır.
Bıttımlı sabun kullanarak verim alabilmeniz, saç ve cilt yapınız kadar sabunun doğallığıyla da ilişkilidir. Bıttım içeren sabuna olumlu reaksiyon verebilmeniz, öncelikle üründeki bıttım yağının ve diğer bileşenlerin kaliteli olmasını gerektirir. Güvenilir yerlerden satın alacağınız sabunların işe yaramaması muhtemel sayılmaz. İçerisinde bıttım yağı bulunduğu söylenerek satılan her ürünün orijinal olmayabileceğini de unutmamalısınız.

Hakiki Bıttım Sabunu Ne Renk Olur?​

Doğal sabun satın alırken ürünlerin renklerine dikkat etmeniz fayda sağlayacaktır. Sabunların içerik maddeleri, ortaya çıkardıkları tonlar ile farklarını gösterebilirler. Hakiki bıttım sabunu renk bakımından çok koyu veya açık bir tona sahip değildir. Sadece bıttım yağı kullanılan sabunlar koyu sarı veya açık turuncu renklerinde olur.
İçinde zeytinyağı da bulunan sabunlar, yeşilimsi bir sarı renge sahiptir. Sarı tonları görülemeyen ve sadece yeşil olan sabun çeşitleri “bıttımlı” denerek satılıyorsa, içerdikleri esas yağ bıttımın değil, zeytinindir.

Hakiki Bıttım Sabunu Nereden Alınır?​

Hakiki bıttım sabunu almak istiyorsanız, yöresel ürünler satan baharatçıları veya el yapımı sabun dükkanlarını ziyaret edebilirsiniz. Çeşitli kozmetik markalarına ait olan ambalajlı sabunlar, yüksek oranda parfüm veya koruyucu içerebilir. Kişisel bakım ihtiyaçlarınız için katkısız ürünler kullanmanız daha faydalıdır. İnternetten alışveriş yapmanız durumunda ise güvenilir siteleri tercih etmelisiniz. Aksi halde fabrika üretimi olan ve hiçbir ayrıcalığı bulunmayan sabunlar teslim alabilirsiniz.

Bıttım Sabununun Saça Faydaları Nelerdir?​

Saç bakımınızda bıttımlı, doğal ürünler kullanmanız pek çok fayda sağlayabilir. Düzenli kullanım gerçekleştirmek ve kaliteli seçeneklerden faydalanmak temel şarttır. Eğer kullandığınız ürün, kişisel bakım ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek standartlardaysa göreceğiniz faydalardan birkaçı şunlardır:
 • Saç kökleri beslenir ve dökülme problemi ciddi oranda azalır. Düzenli kullanılması halinde, hafif ve orta düzeyli saç dökülmelerini tamamen durdurabilir.
 • Kafa derisindeki aşırı yağlanmayı engeller. Deri gözeneklerini dolduran birikmiş yağ, bıttım sabunu yardımıyla giderilebilir.
 • Kafa derisinin yeterli yağı salgılayamaması, ilgili bölgede ve saçlarda kuruluk problemi ortaya çıkarır. Saçların yağ gereksinimini karşılayabilmek için bıttım yağı eşsiz bir maddedir. Bıttım yağlı sabunlar, kuru saçlarda görülen matlık problemini ortadan kaldırarak tellerin parlaklık kazanmasını sağlayabilir.
 • Tel kırılmaları önlenerek saçların sağlığı korunur. Özellikle saç uçlarındaki kırıklar için bıttım yağı faydalıdır.
Bıttım sabunu saça faydaları ile dikkat çeken bir üründür. Ön plana çıkan faydaları gözlemleyebilmeniz için, saçlarınızı sadece bu sabunlarla yıkamanız gerekir. Süreç boyunca şampuanlar veya parfümlü sabunlar da kullanırsanız, bıttım yağının olumlu reaksiyonları geç ortaya çıkabilir.

Bıttım Sabununun Yüze Faydaları Nelerdir?​

Doğal sabun kullanarak saçınız için sağlayabileceğiniz faydalar olduğu gibi, cildiniz açısından da önemli faydalar görmeniz mümkündür. Yüze faydaları bıttım sabunu için ayırt edici bir özellik sayılır. Çünkü her sabunun, saç kadar cilt üzerinde de fayda göstermesi beklenemez. Hakiki bıttım yağından imal edilmiş ürünlerin cildinizde meydana getirebileceği olumlu etkiler şunlardır:
 • Cildin nemlenmesini sağlar. Kuru cilt yapısından kaynaklanan döküntüler, kaşıntılar ve çatlamaların önüne geçmenizi kolaylaştırır.
 • Gözeneklerde birikmiş olan sebumu ve kiri temizleyerek yüzün hijyenini sağlar.
 • Yaşlanma sebebiyle ortaya çıkan cilt matlaşmasını azaltır. Cildin parlak görünmesine yardımcı olur.

Bıttım ile Menengiç Aynı mı?​

Bıttım ile menengiç aynı bitkilerdir. Çitlembik adıyla da bilinen bıttım, bir çeşit yabani fıstıktır; yoğun olarak ülkemizin Doğu Anadolu Bölgesi’nde yetiştirilir. Bu fıstığın yağından elde edilen bıttım sabunu, saçınız kadar cildiniz için de pek çok fayda sağlar. Ayrıca menengiç kahvesi olarak bilinen meşhur bir içecek vardır.
 
L

Levent

Üye
Mesajlar
145
Tepkime puanı
5
Bıttım sabunu ve Gimdes onaylı dönüşümlü saç yıkamamı gerçekleştiriyorum, Bıttım sabunu ile ilgili çok araştırma içinde oldum özellikle yağ oranlarında ve ham madde olarak içinden çok çalınıyor veya eksiltiliyor. Özellikle e-ticaret yapan bir arkadaşım kilosu 15 lira ya kadar zeytinyağlı bıttım sabunu yapıldığını anlattı. Bıttım sabunu elimde var kısmet olursa yayınlarım fotoğraflarımı
 
A

Alperen

Üye
Mesajlar
246
Tepkime puanı
3
Doğal bıttım sabunu bende aldım kullanıyorum bunun 2 çeşidi var biri sarı ya yakın olan birde yeşil bundan genelde yeşil olduğundan bıttım sabunu bunu aldım ayrıca yakın bir arkadaşımız kullanıyorum sivilcelerine güzel etki yaptı
 

Ekli dosyalar

 • 16304379567435527571530216661092.jpg
  16304379567435527571530216661092.jpg
  5.7 MB · Gösterim: 45
K

kemalbatin0

Üye
Mesajlar
8
Tepkime puanı
1
Saçımda mantar sorunu vardı, aşırı kabuklanma, kepeklenme beraberinde kaşıntı oluşuyordu. Bu sabun syesinden ciddi anlamda kaşıntı da azalma oldu. Ayrıca saçlarımda ki sebum sorununada çok iyi geldi buna da faydası oldu.
 
M

Musti

Üye
Mesajlar
47
Tepkime puanı
1
İnstagram da çok fazla duyuyorum ama çok inandırıcı gelmiyor nedense
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

P
Cevaplar
1
Gösterim
266
Shady
Shady
Shady
P
Cevaplar
1
Gösterim
231
Sivalanta
Sivalanta
S
H
Cevaplar
0
Gösterim
154
Hakonek
Hakonek
H
L
Cevaplar
2
Gösterim
161
layerbox23
layerbox23
L
L
Cevaplar
1
Gösterim
226
Maximus
Maximus
M
P
Cevaplar
2
Gösterim
279
Erdem
Erdem
E

Users who are viewing this thread

Yeni Konular

Sponsor Bağlantı

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
5
Çevrim içi ziyaretçiler
4
Toplam ziyaretçi
9
Robots
13

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Üst Alt