Biotin şampuan kullanıcı yorumları

  • Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi Chrisis
  • 501 Görüntülenme
  • 1 Yorum
C

Chrisis

Üye
Mesajlar
34
Tepkime puanı
0
Arkadaşlar saç dökülmesi için biotin şampuan kullananlar var mı? Saçlarımızın sağlıklı olması için mutlaka sağlıklı ve doğru beslenmek önemli bir yere sahiptir. Saç tellerinin canlı, parlak, dolgun ve gür olarak görünmesi için bu iki madde çinko ile biotin içeren besinler tüketilmesi gerekir. Çinko saç köklerine zarar veren serbest radikal dediğimiz kanda bulunan zehirli toksit maddelere karşı kök hücreleri bir bariyer gibi koruyarak zarar vermelerini engeller. Erkek tip saç dökülmesine sebep olan DHT hormonuna karşıda etkisi olan çinko minerali üçlü birleşimle daha güçlü hale gelip saçların dökülmesin engele olabilir. Bu üç madde çinko sülfat, Piridoksal 5 Fosfat (P5P) B6 vitamini ve azelaik asit ile birleştiğinde köklere DHT bağlanmasını %88 oranında azaltarak foliküllerin küçülmesinin önüne geçer. Diğer bir saç bakım vitamini olan biotin özellikle saç tellerinin daha kalın çıkmasına yardımcı olur. Normalde biotin eksikliği insanlarda pek görülmez ama ekstra olarak biotin takviyesi almak saçlar için mükemmel bir etki yaratır. Günde 5mg biotin altı ay boyunca kullanan kişiler mevut saç kalitesine artış, saç dökülmesinde azalma ve saç beyazlamasında bir yavaşlama olduğu yapılan çalışmalarda açıklanmıştır. Eğer saçlarınızın normalde fazla döküldüğünü düşünüyorsanız biotin vitamini ile dökülmeleri azaltmanız mümkündür. Günde 10 ila 30 arası saç teli dökülmesi norma sayılır fazlası dökülme olduğunu gösterir. Saçları yıkama sorasında saç telleri kökü sıcak su ile yumuşadığı için kolaylıkla kopabilir. Biotin vitamini almanız yıkama esnasında oluşan kolay dökülmelerinde azalmasına katkı sağlar.
Arkadaşlar biotin şampuan daha önceden kullanmış ya da kullanıyorsanız memnun kalıp kalmadığınızı belirtirseniz kullanacak arkadaşlar yardımcı olmuş olursunuz.
 
R

riwer

Üye
Mesajlar
15
Tepkime puanı
0
Önceden biotin almıştım yanında hediye olarak eklemişler kaç aydır banyoda duruyor deneyeyim bari 😁
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

P
Cevaplar
1
Gösterim
261
Shady
Shady
Shady
P
Cevaplar
1
Gösterim
225
Sivalanta
Sivalanta
S
H
Cevaplar
0
Gösterim
149
Hakonek
Hakonek
H
L
Cevaplar
2
Gösterim
156
layerbox23
layerbox23
L
L
Cevaplar
1
Gösterim
225
Maximus
Maximus
M
P
Cevaplar
2
Gösterim
269
Erdem
Erdem
E

Users who are viewing this thread

Yeni Konular

Sponsor Bağlantı

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
25
Çevrim içi ziyaretçiler
25
Toplam ziyaretçi
50
Robots
23

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Üst Alt