Biotin kullananlar var mı?

  • Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi Uzman
  • 886 Görüntülenme
  • 5 Yorum
U

Uzman

Moderatör
Mesajlar
107
Tepkime puanı
2
Saç dökülmesi biotin tablet kullananlar kullanıcı yorumları saça faydaları saç tellerinde kalite artışı sağlıyor mu saçları hızlı uzatır mı, biotin ne kadar süre kullanılır, yan etkileri var mıdır, günde kaç mg kullanılır hakkında genel açıklayıcı bilgiler. Saç dökülmesini önlemek veya saç tellerinizi kalınlaştırmak için en etkili yollardan biriside biotin vitamini kullanmaktır. Biotin vitamininin diğer ismi B7 vitamini olarak bilinmektedir. Normal koşullarda biotin ekiskliği bireylerde çok fazla görülen bir durum değildir. Eğerki saçlarınızın krılgan, cansız, parlaklığını yitirmiş, incelmiş veya saç dökülmeleri ile karşılaşırsanız biotin vitamini kullanmak sizin için bir çözüm olacaktır. Günlük olarak sabah ve akşam 6 ay boyunca 2 mg biotin alımı saç tellerini ve tırnaklarınızı oldukça kalınlaştırma yapacaktır. Biotin sadece saç ve tırnakalar için değil cildin daha güzel ve parlak görünmesinede katkı sunacaktır.

Biotin eksikliği genelde yetersiz beslenme olduğu zamanlarda ortaya çıkan bir durumdur. Biotin saçlarının olmazsa olmaz bir besinidir saçların beslenmesinde vazgeçilmez bir vitamindir. Saçların gelişim sürecinden tutunda uzama ve büyüme fazlarında oldukça etkisi fazladır.

Saç dökülmesini önlemede veya genetik saç dökülmesinde mevcut kombine uygulanan tedavilere mutlaka biotin kullanımı gerekmektedir. Saçların gelişim sürecine oldukça faydası vardır ve yeni saç olışumu nemli oranda atırır.

Saç Dökülmesini Önlemek İçin Biotin KUllanımı​

Saçların anagen faz dönemini uzatır.
Saç renk veren melanin pigmenti veren melanositleri uyararak saçların daha geç beyazlamasını sağlar.
Saç tellerinin kalitesini artırarak kırılarak dökülmeleri cansız soluk görünümü ve saçın çatallaşmasını önler.
Saçların kalınlaşmasında ciddi oranda etki yaparak daha gür bir görünüm kazandırır.
Saçların uzama hıznı artırır. Bu uzama hızı günlük alına dozaja bağlı olarak %30 %40 düzeyine kadar çıkabilir.

Biotin vitamini alırken günlük 5 mg veya sabah akşam 2mg olarak alabilirsiniz. Bu dozajların üzerine çıkmanızı önermem. Biotin kullanan kişilerde minoxidil losyonun yaptığı şok döngüyü azaltır. Şok dökülmeden kaynaklanan aşırı saç dökülmelerinin tekrar hızlı uzamasını sağlar.

Biotin kullanımının bir diğer artı etkiside kuaförde saçlara fön çektirme. boyama, perma, ısıyla düzeltme gibi işlemlerin saça verdiği dayanma gücünü artırır.

Biotin belirli bi orandan en fazla 5mg gibi alındığında herhangi bir yanetki yapması beklenmez. Ancak bu dozajın üzerine çıkılmaması yan etki görme açısından güvenilirdir. Günümüzde saç dökülmesi toplumumuzda yaygın olarak görülen başlıca sorundan birisidir. Saçlarınza uyguladığınız tedavilerinize ek destek olarak biotin kullanımı önerilmektedir.

Biotin vitamini dozajı ne kadar alınması konusunda farklı görüşler olsada en yaygın inanış günlük 1 ile 5 mg arası alımın uygun olacağı yönünde. Saç dökülmesi problemi yaşamayan kişilerde 1mg yeterliyken dökülme sorunu yaşayan kişilerin 2 ile 5mg arası kullanımı gerekmektedir.

Biotin androgenetik alopesi saç dökülmesinde ana sebep olan DHT hormonunu baskılamaz. Bu nedenle DHT önleyici losyonlar kullanılmalı ve biotin eklenmelidir. Biotin genetik saç dökülmesini önlemede tek başına yeterli olmaz.

Arkadaşlar sizlerde saç sorunarınız için biotin kullandıysanız faydalarını ve sonuçlarını bu başlık altından paylaşabilirsiniz.
 
S

Stores

Üye
Mesajlar
16
Tepkime puanı
0
Merhaba günde kaç mg biotin kullanmak gereklidir fazlası zararlı mıdır veya fazla biotin almak etkisi olmadan vücuttan atılıyor mu.
 
D

dursun

Üye
Mesajlar
22
Tepkime puanı
0
Arkadaşlar ben 3. kutudayım uzun zamandır kullanıyorum biotin
 
GÖKDEMİR

GÖKDEMİR

Moderatör
Mesajlar
224
Tepkime puanı
31
S

Salvador

Üye
Mesajlar
16
Tepkime puanı
0
Benim saçlarım ince telli bir yapıda biraz da genetik dökülmeden dolayı saçlarda kalite kaybı oluştu, bunu engellemek için günde 2 mg biotin kullanıyorum şuan 4 ay oldu faydasından gayet memnunum saçlarımda gürleşme yaptı ancak aklıma bir soru geliyor biotini sürekli kullanıyoruzda karaciğere her hangi bir zarar verebilir midir.
 
E

Esquire

Üye
Mesajlar
6
Tepkime puanı
0
Arkadaşlar biotin sahtesi var mı aldığımız ürünün orjinal ürün olup olmadığını nasıl anlarız?
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

B
Cevaplar
1
Gösterim
41
PLAYMAKERS
PLAYMAKERS
PLAYMAKERS
B
Cevaplar
4
Gösterim
164
berke_gungorr
berke_gungorr
B
H
Cevaplar
1
Gösterim
89
berke_gungorr
berke_gungorr
B
D
Cevaplar
0
Gösterim
168
dogalsacekimi
dogalsacekimi
D
F
Cevaplar
5
Gösterim
379
berke_gungorr
berke_gungorr
B
V
Cevaplar
1
Gösterim
516
lastmorn
lastmorn
L

Users who are viewing this thread

Yeni Konular

Sponsor Bağlantı

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
33
Çevrim içi ziyaretçiler
23
Toplam ziyaretçi
56
Robots
17

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Üst Alt