Bakır Peptit Saç Dökülmesini Önler mi?

 • Başlangıç tarihi
 • Konu Sahibi Semih
 • 487 Görüntülenme
 • 2 Yorum
Semih

Semih

Üye
Mesajlar
68
Tepkime puanı
6
Bakır peptitler saç büyümesini nasıl artırır ve saç dökülmesini nasıl durdurur? Saç dökülmesi, yaygın bir sorun olarak ve 50 yaşına gelindiğinde, tüm erkeklerin yaklaşık yarısını ve tüm kadınların dörtte birini etkiler. Bilim adamları, androjenik alopesi tedavisinde Minoxidil ile karşılaştırılabilir etkilerle saçları yeniden büyütmek için keşfedilen bir peptit olan Cu-GHK'yi kullanarak bir tedavi bulmuş olabilirler.

Bakır Peptitler Nelerdir?​

GHK-Cu veya Copper Tripeptid-1 insan vücudunda bulunabilir. Ancak yaşlandıkça seviye yaklaşık 200ng/ml'den 80 nl/ml'ye düşer. Adından da anlaşılacağı gibi, bakır elementinin yanı sıra birbirine bağlı 3 amino asit içerirler - bu onu bir peptit yapan şeydir.

GHK-Cu'nun şunları yapabildiği tespit edilmiştir:
 • Gevşek cildi sıkın ve yaşlanmış cildin incelmesini tersine çevirir
 • Koruyucu cilt bariyer proteinlerini onarır
 • Cildin sıkılığını, elastikiyetini ve netliğini iyileştirir
 • İnce çizgileri, kırışıklıkların derinliğini azaltın ve yaşlanmış cildin yapısını iyileştirir
 • Pürüzlü cildi düzeltir
 • Cilt görünümü hasarını azaltır, benekli hiperpigmentasyon, cilt lekeleri ve lezyonlar
 • Genel cilt görünümünü iyileştirir
 • Yara iyileşmesini teşvik eder
 • Cilt hücrelerini UV radyasyonundan korur
Bakır Peptitler Saç Uzamasını Nasıl Artırır ve Saç Dökülmesini Nasıl Durdurur
 • İltihabı ve serbest radikal hasarını azaltır
 • Saç büyümesini ve kalınlığını artırın, saç folikülü boyutunu büyütür
 • Saç ekimi sonuçlarını iyileştirir
Spesifik bakır peptid GHK-Cu'nun iltihaplanma ile savaştığı, saç büyümesini teşvik ettiği ve saç dökülmesini çeşitli şekillerde azalttığı kanıtlanmıştır:

1. Bakır Peptitler Saç Derisinde Bulunan DHT'yi Engeller

GHK-Cu içeren Bakır Peptitler, saç büyümesini engellediği gösterilen hormon dihidrotestosteronu (DHT) bloke ederek saç büyümesini teşvik etmeye yardımcı olur . DHT, 5-alfa redüktaz olarak bilinen enzim sayesinde testosterondan dönüştürülür. Bununla birlikte, bakır peptitler, enzimi engelleme yetenekleri nedeniyle bu işlemi durdurmaya yardımcı olabilir, bu nedenle DHT üretimini ve daha fazla saç dökülmesini engeller. DHT, erkek ve hatta kadınlarda saç dökülmesinin önde gelen nedenidir ve bu nedenle vücudumuzdaki bakır peptit miktarı azaldıkça saç dökülmesinin artması
tesadüf değildir.

2. Bakır Peptitler Saç Folikül Büyüklüğünü Artırır ve Folikül Ölümünü Engeller

Bakır peptitler, yalnızca yeni saç büyümesinin yenilenmesinde önemli bir rol oynamakla kalmaz ayrıca folikül boyutunu artırarak mevcut saçlarınızın daha kalın görünmesini ve büyümesini sağlar. Saçlar daha kalın ve dolgun bir görünüme kavuşacaktır. Referans verildiği gibi, bu molekül anti-inflamatuar özelliklere sahiptir. Bir otoimmün reaksiyon, genellikle iltihaplanmaya yol açan saç dökülmesini tetikleyen şey olduğundan, GHK-Cu varlığı ile hasar hızlı bir şekilde tamir edilebilir.

3. Bakır Peptitler Saç Derisine Kan Akışını Uyarır

Vücudumuzdaki tüm organların oksijene ihtiyacı vardır ve saç köklerimiz de farklı değildir. Yeterli miktarda oksijen olmadan saç foliküllerimiz gelişemez ve saç sağlığımız ve saç gelişimimiz saç köklerimiz tarafından belirlendiği için saç sorunlarımızı doğrudan kökten ele almamız son derece önemlidir. Genel olarak, yaşlandıkça kılcal damarlarınızdaki periferik dolaşım bozulabilir ve kafa derinizde saç dökülmesine neden olabilir. GHK-Cu'nun iyileştirdiği kanıtlanmıştır Bu mikro düzeyde dolaşım, foliküllerin normal şekilde saç büyütmeye devam etmesine izin verir. Bakır peptitler, önceki damarlardan yeni kan damarları üretme yetenekleriyle oksijenin artmasına yardımcı olur. Bu süreç anjiyogenez olarak bilinir ve genellikle belirli egzersiz biçimleriyle ilişkilendirilir. Aerobik ve dayanıklılık egzersizleri yaptığımızda vücudumuza benzer şekilde bakır peptitler Saç köklerimizdeki kan damarı miktarını arttırır, besin ve oksijen miktarı da artar, sonuçta daha sağlıklı dolaşım ve
saç uzaması.

4. Bakır Peptitler Ciltte Kollajen ve Elastini Artırır

Bakır peptitler sadece saç büyümesine ve mikro sirkülasyona yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda deride kolajen ve elastin üretimini teşvik ettikleri de gösterilmiştir. Kollajen ve elastin, bağ dokusunda bulunabilen yapısal proteinlerdir. Bakır peptitler kolajen ve elastini artırmaya yardımcı olduğu için kafa derisindeki yağ hücrelerini de arttırır. Yale'de yapılan saç büyümesi üzerine yapılan araştırmaya göre Üniversite, kafa derisindeki yağ hücrelerinin artması saç büyümesini önemli ölçüde artırabilir saç köklerini güçlendirir.

5. Bakır Peptitler Saçımızın “Büyüme Döngüsünü” Uzatır

Saçınız her zaman üç aşamadan birindedir: Anagen (büyüme aşaması), Katagen (geçiş aşaması) veya Telojen (dinlenme aşaması). Anagen veya “büyüme” aşaması saçlar genellikle 3-5 yıl arası sürer ve bu, saçlarımızın çoğunun herhangi bir zamanda içinde bulunduğu durumdur. Bakır peptitlerin büyüme fazının ömrünü uzattığı kanıtlanmıştır. Bu, sadece anagen fazı tetiklemekle kalmayıp, aynı zamanda uzattıkları anlamına gelir. Bakır peptitler saç foliküllerinin anajen veya “büyüme fazını” tetikleyerek saçın daha önce durduğu yerde büyümesine neden olarak yeni saç büyümesine neden olur her zamankinden daha güçlü ve daha uzun ömürlü olur.
 • Özetle Çalışma şekli, saç büyümesine katkıda bulunan folikül boyutunu artırmaktır. GHK-Cu peptidi, inhibisyondan sorumlu olan bakır iyonlarından oluşur.
 • DHT (saç dökülmesinin başlıca nedeni olan ddihidrotestosteron) üretimi. İşe yaramasının bir başka yolu da kılcal damarların üretimini teşvik etmektir.
 • Bakır peptitin DHT tip1 ve 2 yi inhibe ettiğini ve saç üzerinde büyüme uyarıcı etkisi bulunabilir.
 • Saç büyümesi için gerekli besin maddelerinin foliküllere taşınmasına yardımcı olur. GHK-Cu peptidi hakkındaki söylentilerin çoğu saç büyümesini teşvik etmekle ilgili olsa da,
 • Kolajen üretiminden de sorumludur. Kolajen, kalın saçları ve hacmi teşvik etmekten sorumludur, bu da saçın faydalarından yararlanacağınız anlamına gelir.
 • Sağlıklı saçlara sahip olmanın yanı sıra büyüme. Bakır peptitlerin ayrıca antioksidanlar olarak hareket ettiği bilinmektedir. Bunlar saçınızın lif bütünlüğünü desteklemekten sorumludur.
 • Saçlarınızın rengini ve parlaklığını korumasına yardımcı olurken aynı zamanda güneşten gelen ve zarar verebilecek zararlı ışınlardan korumaya yardımcı olur.

Peptit Yan Etkileri Var mı?​

GHK-Cu peptidinin herhangi bir önemli yan etkiye neden olduğuna dair bir kanıt bulunmamakla birlikte, bazı kullanıcıların alerjiden şikayet ettiği reaksiyonlar durumlarI olmuştur. Bakır fazla olduğunda vücudumuza zarar verebilir ve büyük olasılıkla bazı kullanıcıların alerjik reaksiyonlar yaşamasının nedeni budur. GHK-Cu peptidinin sadece sağlıklı saç büyümesi etkisi olmakla kalmayıp, vücudumuzda çok sayıda başka faydaları da olduğu açıktır.
 
L

Luiz

Üye
Mesajlar
22
Tepkime puanı
0
Mavi bakır peptiti nerden bulabiliriz hiçbir sitede satışı yok saç büyümesi için çok etkisi varmış.
 
C

cetin61

Üye
Mesajlar
7
Tepkime puanı
0
Bakır peptit saf halde nereden sipariş verebiliriz?
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

B
Cevaplar
1
Gösterim
134
PLAYMAKERS
PLAYMAKERS
PLAYMAKERS
B
Cevaplar
4
Gösterim
266
berke_gungorr
berke_gungorr
B
H
Cevaplar
4
Gösterim
267
bilgilikel
bilgilikel
B
D
Cevaplar
0
Gösterim
228
dogalsacekimi
dogalsacekimi
D
F
Cevaplar
5
Gösterim
472
berke_gungorr
berke_gungorr
B
V
Cevaplar
1
Gösterim
650
lastmorn
lastmorn
L

Users who are viewing this thread

Sponsor Bağlantı

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
22
Çevrim içi ziyaretçiler
20
Toplam ziyaretçi
42
Robots
15

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Üst Alt