Avodart yan etkileri ne zaman geçer?

  • Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi Pharmacy
  • 1K Görüntülenme
  • 4 Yorum
P

Pharmacy

Üye
Mesajlar
36
Tepkime puanı
0
Avodart (dutasterid) kullanımı sırasında ortaya çıkan yan etkiler kişiden kişiye değişebilir ve şiddetleri de farklılık gösterebilir. Genellikle yan etkiler ilacı almaya başladıktan sonra birkaç hafta içinde ortaya çıkabilir ve tedavi sonlandırıldıktan sonra da bir süre devam edebilir.

Örneğin, erkeklerde prostat büyümesinin tedavisi için kullanılan Avodart'ın en sık görülen yan etkileri arasında cinsel isteksizlik, sertleşme sorunları, meme büyümesi, meme hassasiyeti, cinsel işlev bozukluğu, testis ağrısı, sperm sayısında azalma, baş dönmesi, baş ağrısı, mide bulantısı, karın ağrısı, ishal, cilt döküntüleri ve kaşıntı yer alır.

Bu yan etkilerin ne kadar süreceği kişiden kişiye değişebilir. Bazı kişilerde yan etkiler hafif olabilir ve birkaç hafta içinde kendiliğinden geçebilirken, diğerlerinde daha uzun sürebilir. Eğer yan etkileriniz çok şiddetli veya çok uzun sürüyorsa, doktorunuzla konuşarak tedavi planınızı gözden geçirmeniz gerekebilir.

Avodart genetik saç dökülmesi için faydaları​

Avodart (Dutasteride) bir ilaçtır ve erkeklerde prostat büyümesini tedavi etmek için kullanılır. Saç dökülmesi için kullanımı FDA tarafından onaylanmamıştır, ancak bazı doktorlar ve hastalar erkek tipi kellik (androgenetik alopesi) tedavisinde kullanmaktadır.

Dutasteride, DHT adı verilen bir hormonun üretimini azaltarak saç dökülmesini yavaşlatmaya yardımcı olabilir. DHT, erkeklerde saç dökülmesine neden olan ana faktördür.

Ancak, Avodart saç dökülmesi için resmi olarak onaylanmamıştır ve kullanımı hakkında birçok soru işareti bulunmaktadır. Yan etkileri arasında cinsel işlev bozukluğu, meme büyümesi, testis ağrısı, baş dönmesi, baş ağrısı ve bulantı gibi sorunlar bulunabilir.

Saç dökülmesi tedavisi için daha güvenilir ve etkili yöntemler mevcuttur. Bu nedenle, Avodart kullanmadan önce doktorunuzla konuşmanız ve alternatif tedavi seçeneklerini keşfetmeniz önemlidir.
 
P

poem

Üye
Mesajlar
2
Tepkime puanı
0
Yaş 25 kellik başlangıcı var bende gözümü karartıp avodart 8 ay 3 güne 1 kullanıyorum saçlarıma çok faydası oldu seyrek yerler doldu ancak yan etkisi nedeniyle kullanmakta zorlanıyorum meni sulanması geçmiyor, yorgunluk, güçsüzlük, libido azalması var düzelmesi için ağırlık sporu yapıyorum bıraksam saçlar gidecek ne yapmalıyım önerileriniz bekliyorum dutasteridi bıraksam saçları nasıl koruyabilirim.
 
E

Erdi

Üye
Mesajlar
3
Tepkime puanı
0
Yan etkileri geçer ama tam düzelmesi aylar alabilir saçları korumak için estradiol losyon kullanmak iyi bir tercih olabilir
 
Z

Zesty

Üye
Mesajlar
9
Tepkime puanı
0
Avodart 4 aydır kullanıyorum cinsel yönden yan etki görmedim tam tersi arttı diyebilirim ama finasterid kullandığımda baya yan etki yapmıştı bırakmak zorunda kaldım
 
M

MeLBour

Üye
Mesajlar
7
Tepkime puanı
0
Avodart 7 ay kullanıp bıraktıktan sonra kimseye bu ilacı kullanmasını tavsiye etmiyorum, özellikle çocuk sahibi olmayı düşünüyorsanız bence hiç bulaşmayın.
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

M
Cevaplar
0
Gösterim
132
mexis
mexis
M
S
Cevaplar
1
Gösterim
173
Analist
Analist
A
U
Cevaplar
4
Gösterim
511
Kinaght
Kinaght
K
F
Cevaplar
3
Gösterim
335
Oshar
Oshar
O
L
Cevaplar
2
Gösterim
233
coolwind
coolwind
C

Users who are viewing this thread

Yeni Konular

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
13
Çevrim içi ziyaretçiler
10
Toplam ziyaretçi
23
Robots
16

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Üst Alt