Avil tablet reçetesiz alınır mı?

P

Payitaht

Üye
Mesajlar
13
Tepkime puanı
0
Avil tablet ne işe yarar, avil tablet, antihistaminik bir ilaçtır. Bu ilaç, alerjik reaksiyonları ve kaşıntıyı azaltmak için kullanılır. Ayrıca, uyku problemlerini tedavi etmek için de kullanılabilir.

Avil tabletin aktif bileşeni feniramin maleat'tir. Feniramin maleat, histamin adı verilen bir maddeye karşı mücadele ederek alerjik semptomların azalmasına yardımcı olur. Ayrıca, merkezi sinir sistemi üzerinde de bir etkiye sahip olduğu için uyku problemlerini tedavi etmek için kullanılabilir.

Ancak, Avil tablet gibi antihistaminik ilaçların yan etkileri de olabilir. Bu yan etkiler arasında ağız kuruluğu, baş dönmesi, uyku hali, bulanık görme, kabızlık ve idrar yapmakta zorluk sayılabilir. Bu nedenle, Avil tablet kullanmadan önce doktorunuza danışmanız önemlidir.

Avil merhem ne işe yarar?​

Avil merhem, deri üzerindeki kaşıntı, kızarıklık, sivilce, egzama, mantar enfeksiyonları, güneş yanığı, çeşitli alerjik reaksiyonlar gibi cilt problemlerinin tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. İçeriğindeki aktif bileşen olan methylprednisolone aceponate, iltihaplanma ve kaşıntı gibi belirtileri azaltarak ciltteki rahatsızlığı hafifletmeye yardımcı olur. Ancak, Avil merhem gibi kortikosteroid içeren ilaçlar uzun süreli kullanımda ciltte yan etkilere yol açabilir, bu nedenle doktor tavsiyesi olmadan kullanılmamalıdır.

Avil tablet veya merhem reçetesiz alınır mı?​

Avil tablet ve merhem, antihistaminik bir ilaçtır ve genellikle reçete ile satılır. Ancak, ülkenizin ilaç yönetmeliklerine ve satış politikalarına bağlı olarak bazı eczanelerde reçetesiz olarak satılabilmektedir.

Ancak, reçetesiz alınması tavsiye edilmez ve özellikle uzun süreli kullanımı için doktor tavsiyesi alınması önerilir. Avil'in yan etkileri ve uygun dozajı hakkında bilgi sahibi olmadan kullanımı sağlık sorunlarına yol açabilir. Dolayısıyla, Avil kullanımı için bir doktorla danışmanızı öneririz.
 
ramooo19

ramooo19

Üye
Mesajlar
3
Tepkime puanı
0
Histamin pgd2 bloker önleyici olarak şakaklara ve tepe bölgesine bu kremi uygulamak faydası olur mu?
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

U
Cevaplar
1
Gösterim
205
Racing
Racing
R
E
Cevaplar
1
Gösterim
400
revivo
revivo
revivo
E
Cevaplar
1
Gösterim
459
Düzgün
Düzgün
D
S
Cevaplar
1
Gösterim
190
roronoa
roronoa
R
E
Cevaplar
0
Gösterim
160
elsunn
elsunn
E
T
Cevaplar
1
Gösterim
190
My Precious
My Precious
M

Users who are viewing this thread

Yeni Konular

Sponsor Bağlantı

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
40
Çevrim içi ziyaretçiler
30
Toplam ziyaretçi
70
Robots
20

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Üst Alt