Assos Androvium %5 Kullananlar Var mı?

 • Başlangıç tarihi
 • Konu Sahibi Semih
 • 6K Görüntülenme
 • 1 Yorum
Semih

Semih

Üye
Mesajlar
68
Tepkime puanı
6
Assos androvium saç büyümesini uyaran, saçları uzatan topikal olarak kullanılan bir çözelti spreydir. Bir şişe androvium 60ml içinde 3 gr minoxidil etken maddesi vardır. Bir şişe androvium 30 günlük kullanım içindir ve her bir püskürtme 0.2 ml 10 mg minoksidil içerir. Bu ilaç kelliğin uzun süreli tedavisinde, saç dökülmesinin önlenmesi ve saç büyümesinin uyarılmasında kullanılan. minoxidil sadece uygulandığı bölgede etkili ve kıl köklerinde kılcar damarlara emilerek olarak genişletme etkisi yapar. Saç köklerinde kanlanmanın etkisiyle kök hücreleri hızlı bir şekilde yenilenme süresine girer. Eğer bu ürünü ilk defa kullanıyorsanız düzenli olarak 12. aya kadar kullanmanız gerekir. Assos androvium %5 minoksidil ilk dördüncü aya kadar saçları yenilenme sürecine sokar. Bu yenilenmede mevcut incelmiş, dökülmeye yüz tutmuş saçlar dökülür ve bu döngü olayı dördüncü aydan sonra biter yavaş yavaş yerini daha sağlam, kalın telli saçların uzamasını sağlar. Önceden dökülmüş saçların uzamalarını teşvik eder, bazıları tam olarak uzarken bazı saçlar minyatür olarak uzayabilirler. Bu durum saç yapısına ve bulunduğu bölgeye değişiklik gösterir. Minoksidil'den maksimumum etkiyi almak için 8 ay ve üzeri kullanılması gerekir. Assos androvium sprey kullanırken günlük 5mg biotin ve diğer saç için faydalı vitamin, mineral desteği almanız saçların hızlı uzamaları için oldukça faydalıdır. Minoksidil genetik saç dökülmesini önleme etkilidir fakat saçların dökülmesine sebep olduğu bilinen DHT hormonu önleyici özelliği yoktur. Yani saçlarınızı damar genişlemesi ile daha fazla beslenirken aynı zamanda bir o kadar DHT hormonlarına maruz kalacaktır. Bu durum 1 yıl ve sonrasında saçların minoxidile alışıp tekrar dökülme olasılığını artıracaktır. Minoksidili uygularken mutlaka DHT bloker oral ilaç veya topikal saç losyonu uygulamanız minoxidilden alacağınız sonucun daha uzun yıllar başarılı olmasını sağlayacaktır. Oral DHT önleyici ilaçlar yan etkileri nedeniyle bazı kişiler tarafından kullanılmak istenmeyebilir, bu durumda topikal olarak daha güvenli ve yan etki riskini en aza indirmek için saç losyonu yaparak kullanmanız önerilir.

Androvium 5 ml topikal cozelti.jpg


Assos Androvium %5 mMinoxidil Nasıl Kullanılır​

Minoxidili uygulamadan önce saç derisini mutlaka temiz olmasına dikkat edin. Saçlarınızı bitkisel içerikli bir şampuan ile yıkayın ve kurulayın. Hafif nemli su çekmiş saç derisine spreyi 5 kez uygulayın. Minoksidili sprey uygulamak yerine bir enjektör ile uygulamanız daha verimli olacaktır. Enjektör ile 1 ml minoksidili damla damla saç derisine damlatın ve parmağınızla saç derisine dağıtın. Hafifçe dairesel masaj hareketleri yaparak minoxili kurutmadan dağıtın. Uyguladıktan sonra saçlarınızı en az 4 saat yıkamayın, jöle, krem gibi ürünler sürmeyin. Sabah ve akşam 1 ml olarak uygulanır. Saçlarınızın dökülme şiddeti ve seyrekliğine göre günde 1 defada kullanabilirsiniz. Uygulama işleminden sonra ellerinizi mutlaka yıkayın.

Mnoxidil Yan Etkileri​

 • Eller, ayaklar, bilekler, yüz, dudaklar, gözaltların şişmesi
 • Nefes almayı zorlaştıracak şekilde boğazın şişmesi
 • Saç derisinde yanma, batma, kızarıklık ve kepeklenme oluşması
 • Baş ağrısı oluşması
 • Saç derisinde kuruluk oluşması
 • Ani tansiyon düşmesi, göğüs ağrısı
 • Kap atım ritminde ani yükselme
Bunlar androvium spreyin hafif yan etkileridir. 2021 yılı satış fiyatı 72.12 tl dir. Ssk bu ilacı karşılamamaktadır.
 
M

Mert34

Üye
Mesajlar
14
Tepkime puanı
0
Saç dökülmesi şikayetiyle doktora gittim xpecia tablet ile androvium sprey verdi 6 ay kullan dedi. Bu spreyi daha önce kullanmış olan var mı etkileri nasıldır? Yanlarımda açılma ve saçımda incelemeler var.
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

V
Cevaplar
4
Gösterim
522
ismail
ismail
I
I
Cevaplar
6
Gösterim
742
roronoa
roronoa
R
H
Cevaplar
2
Gösterim
355
back
back
B
B
Cevaplar
1
Gösterim
310
Bakbi92
Bakbi92
B
R
Cevaplar
1
Gösterim
219
Pharmacy
Pharmacy
P
P
Cevaplar
3
Gösterim
393
invincible
invincible
I

Users who are viewing this thread

Yeni Konular

Sponsor Bağlantı

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
34
Çevrim içi ziyaretçiler
23
Toplam ziyaretçi
57
Robots
24

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Üst Alt