Aspirin saç çıkarır mı, dökülmeyi önler mi?

  • Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi Pharmacy
  • 176 Görüntülenme
  • 1 Yorum
P

Pharmacy

Üye
Mesajlar
36
Tepkime puanı
0
Aspirin, saç çıkarmak için özel olarak tasarlanmamış bir ilaçtır. Aslında aspirin, ağrı kesici ve ateş düşürücü olarak kullanılan bir ilaçtır ve genellikle baş ağrısı, diş ağrısı, kas ağrıları ve benzeri durumların tedavisinde kullanılır.

Ancak, bazı kişiler aspirini saç dökülmesini azaltmak için kullanmayı düşünebilirler, çünkü aspirinin içeriğinde asetilsalisilik asit (salisilik asit) bulunur. Salisilik asit, saç bakım ürünlerinde kullanılan bir bileşiktir ve ölü deri hücrelerini temizleyerek saç köklerinin daha sağlıklı bir şekilde büyümesine yardımcı olabilir. Aynı zamanda bazı saç ürünlerinde kepek önleyici olarak da yer alır.

Ancak, aspirin kullanmanın saç çıkarma konusunda bilimsel olarak kanıtlanmış bir etkisi yoktur. Saç dökülmesi sorunu olan kişilerin, bu durumu iyileştirmek için uzman bir doktora danışmaları ve uygun tedavi seçenekleri hakkında bilgi alması önemlidir.

Aspirin PGD2 İnhibitörü Olarak Saç Dökülmesini Azaltır​


Derideki lipitler, tüm insan vücudundaki en çeşitlidir. Sağlık ve hastalıktaki biyoaktiviteleri yeterince araştırılmamıştır. Prostaglandin D2'nin son zamanlarda androgenetik alopesili erkeklerin kel saç derisinde yükselen ve saç uzamasını azaltma kapasitesine sahip bir faktör olduğu tespit edilmiştir. Onu sentezleyen bir enzim olan prostaglandin D2 sentaz (PTGDS veya lipokalin-PGDS), diğer birçok organda hormona duyarlıdır. PGD2'nin bilinen iki reseptörü vardır, GPR44 ve PTGDR. GPR44'ün PGD2 ile saç büyümesinin azalması için gerekli olduğu bulundu. Bu, androgenetik alopesi için PTGDS, PGD2 veya GPR44'ün aktivitesini engelleyen yeni tedaviler yaratmak için heyecan verici bir fırsat yaratır. Bu gözden geçirme, PGD2'yi çevreleyen mevcut bilgileri ve bu bulguları androgenetik alopesili hastalar için yeni tedavilere dönüştürmek için gereken gelecekteki adımları tartışmaktadır.

Ancak aspirin bu etkileri sadece çalışmalarda ibarettir saç dökülmesini kesin önler denilemez. Yardımcı olarak kullanılabilir. Oral olarak kullanımı değil topikal olarak saç losyonı yapılarak kullanılması daha sağlıklı olur. Aspirin içeren %3 salisilik asit loyonu sabah akşam saç diplerine uygulayıp mesaj yapılabilir.
 
O

omer1828

Üye
Mesajlar
4
Tepkime puanı
0
Cinsiyet
Bay
Aspirin nasıl losyon olarak hazırlancak detaylı açıklarmısınız. Kaç tane kaç ml için nasıl yapılacak.
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

K
Cevaplar
3
Gösterim
36
Aydem
Aydem
A
B
Cevaplar
1
Gösterim
158
PLAYMAKERS
PLAYMAKERS
PLAYMAKERS
B
Cevaplar
4
Gösterim
306
berke_gungorr
berke_gungorr
B
H
Cevaplar
4
Gösterim
340
bilgilikel
bilgilikel
B
D
Cevaplar
0
Gösterim
262
dogalsacekimi
dogalsacekimi
D
F
Cevaplar
5
Gösterim
519
berke_gungorr
berke_gungorr
B

Users who are viewing this thread

Yeni Konular

Sponsor Bağlantı

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
15
Çevrim içi ziyaretçiler
5
Toplam ziyaretçi
20
Robots
14

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Üst Alt