Androcur etkisi ne kadar sürer?

  • Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi kelboy
  • 206 Görüntülenme
  • 2 Yorum
K

kelboy

Üye
Mesajlar
94
Tepkime puanı
6
Androcur (cyproterone acetate), androjen hormonlarına karşı bir antiandrojen ilaçtır ve birçok farklı durumda kullanılabilir. Androcur'un etkileri, kullanım amaçlarına ve bireyin fizyolojik özelliklerine bağlı olarak değişebilir. Ancak, genel olarak, Androcur'un etkileri düzenli olarak kullanıldığında genellikle birkaç hafta içinde başlar.

Androcur'un en yaygın kullanım alanlarından biri, androjenik alopesi olarak bilinen kadınlarda saç dökülmesinin tedavisidir. Bu durumda, saç dökülmesinin durması ve hatta saçların tekrar çıkmaya başlaması genellikle birkaç ay sürebilir. Ancak, etkiler kişiden kişiye farklılık gösterebilir ve bazı durumlarda daha uzun sürebilir.

Androcur ayrıca, hirsutizm (aşırı kıllanma) gibi durumların tedavisinde de kullanılabilir. Bu durumda, ilacın etkileri genellikle birkaç ay içinde belirgin hale gelir. Ancak, hirsutizmin tamamen düzelmesi daha uzun bir süre gerektirebilir ve bazen uzun süreli tedavi gerekebilir.

Androcur'un etkileri, ilacın kesilmesinden sonra da devam edebilir. İlacın etkileri bırakıldıktan sonra 4 ay kadar devam edebilir bu olumlu etkileri devam eder. Olumsuz etkileri biraz daha uzun süre devam etme durumu vardır. Bu nedenle, Androcur kullanmayı bırakmayı düşünüyorsanız, bir doktora danışmanız önemlidir. Doktorunuz size uygun olan en iyi seçenekleri değerlendirebilir ve ilacın kesilmesiyle ilgili bilgi verebilir.

Androcur kalıcı yan etkileri olabilir yada bu yan etkiler uzun süreler düzelmeyebilir. Bu sizin ilacı ne kadar dozda ve ne kadar süre kullandığınıza bağlıdır.
 
H

Holosko

Üye
Mesajlar
32
Tepkime puanı
1
Ben androcour 50 mg 3 ay kullandım şakaklarda saç çıkartıyor ama bırakmak zorunda kaldım karaciğer değerlerini yükseltmiş ilacı bıraktıktan sonra 1-2 ay sonra çıkan saçlar süratle dökülüyor.
 
T

tween

Üye
Mesajlar
6
Tepkime puanı
0
Androcur uzun süre kullanılacak ilaç değil daha risksiz uzun aylar kullanılabilecek proscar yada avodart kullanmak daha makul olur.
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

S
Cevaplar
1
Gösterim
69
Analist
Analist
A
U
Cevaplar
4
Gösterim
255
Kinaght
Kinaght
K
F
Cevaplar
3
Gösterim
201
Oshar
Oshar
O
L
Cevaplar
2
Gösterim
141
coolwind
coolwind
C
L
Cevaplar
3
Gösterim
162
ShaneFalco
ShaneFalco
S

Users who are viewing this thread

Sponsor Bağlantı

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
32
Çevrim içi ziyaretçiler
26
Toplam ziyaretçi
58
Robots
23

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Üst Alt