Alopecia Şampuan Kullananlar Yorumları

  • Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi tarcin
  • 2K Görüntülenme
  • 1 Yorum
tarcin

tarcin

Üye
Mesajlar
62
Tepkime puanı
0
Alopecia şampuan kullananlar kullanıcı yorumları ne işe yarar faydaları eczane fiyatı bu şampuan saç çıkartır mı hakkında genel bilgiler. İçeriğindeki saw palmetto ile saç köklerinin büyümesini engelleyen DHT hormonunun inhibe edilmesini sağlamaya yardımcı olur. Saw palmetto bir tür cüce palmiye ağacının meyvesidir. Bu meyvenin püresi veya sıkılmış yağı androjen hormonu olan dihidro testesteronun 5 alfa redüktaz enzim aktivitesini durdurarak saç dökülmelerini önlemeye yardımcı olur. Saw palmetto iyi huylu prostat hastalığının tedavisi içinde kullanılan bir bitkisel üründür. Erkek tipi saç dökülmesi ve prostat hastalığı sebepleri hemen hemen aynı enzim aktivitesi tarafından sebep olur.

Alopecia şampuan aktif içeriğindeki %3 oranındaki procapil bilim insanları tarafından saç dökülmesi tedavisine yönelik olarak geliştirilmiş ve etkinliği yapılan bilimsel çalışmalarla kanıtlanmış kompleks bir bileşiktir. Procapil üç etken maddenin bir araya gelmesinden oluşan aktif bir büyüme sağlayaıcıdır. Bilim insanlarının yaptığı araştırmalar Procapil’in saç dökülmesine en etkili bileşiklerden biri olduğunu ispatlamıştır.
Kompleks bir bileşik olan Procapil, Biotinil Tripeptid – Oleanoic Asit – Apigenin üçlüsünden oluşur.

Alopecia şampuan.jpg


Procapil saç dökülmelerinin ana sebebi olan DHT (Di Hidro Testosteron) hormonunu baskılar ve saç köklerine sağlıklı kan akışını sağlayarak dökülme, incelme, uzama problemlerinin tedavisinde etkili bir sonuç sunar. Saç uzama hızını arttırır ve saçların yaşlanmasını geciktirir. Procapil’in belirgin bir yan etkisi yoktur ve güvenle kullanılmaktadır.

Alopecia şampuan içerisindeki E vitamini, kimyasal yapı itibarı ile bir tokol olup antisterilite vitamin olarak da bilinir. E vitamini yağda çözünen önemli bir antioksidandır ve özellikle hücre zarları ve lipoproteinlerde önemli antioksidan işlevler görmektedir. Sağlıklı saç uzamaları için gerekli bir vitamindir. Kandaki serbest radikal olarak adlandırılan zararlı toksit maddeleri azaltılmasına ve yok edilmesine yardımcı olur.

Şampuan içeriğindeki diğer bir bileşen Panthenol diğer adı Vitamin B5, aynı zamanda provitamin B5 veya pantenol olarak da adlandırılır. Pantenol ismi Yunanca 'her yerden' anlamındaki 'pantos' kelimesinden türetilmiştir. Vitamin B5 az miktarda da olsa hemen hemen her gıdada bulunan bir B vitamini türevidir. Saçların sağlıklı uzaması, parlak görünmesi, dolgun saçlara sahip olunmasına katkı sağlar.

Alopecia şampuan nasıl kullanılır?​


Saçlarınızı iyice ılık su ile ıslatın ve avucunuza bir miktar şampuan döküp saçlarınızı 2 - 3 dakika yıkayın. İkinci yıkamada saçlarınızı beş dakika süre bekleterek saç derisine oval masaj hareketleri yaparak yıkayıp durulayın. Saçlarınızı çok sıcak su ile yıkamayın. Yıkandıktan sonra havlu ile kurulayın ve saçlarınızı hafifçe tarayın. Yeni yıkanmış saçlar kopmaya daha meğillidirler. Hafif nemli saçınıza losyonunuzu sürebilirsiniz. Günlük saç yıkamaya uygundur.

Genetik saç dökülmesi olan kişiler için tek başına şampuan kullanımı yeterli değildir. Şampuanlar saç çıkartma gibi bir etkisi yoktur. Saçlarınızı iyi temizlesin kepek yağlanma gibi bir olumsuz etki yapmasın yeterlidir. Saç dökülmesini önlemek ve dökülen saçları çıkarmak için topikal losyon tedavilerini sürekli ve sabah akşam kullanmak gerekir. Losyonların ciltten yeterli düzeyde emilim olması için en az 3 saat deride ıslak olarak beklemesi gerekir. Kafada 3 - 5 dakika bekleyen bir ürün deriden emilimi çok düşük seviyede olur ve saç dökülmelerinş önlemede yetersiz kalır.

Alopecia şampuan 2021 yılı satış fiyatı 49.40 TL dir. Online satış kanallarından alınabilir.

Daha önceden Alopecia şampuan kullanıp saçlarında etkisi olduğunu gören saç çıkarttığını olumlu veya olumsuz düşüncelerini memnun kalıp kalmadığını sayfa altında yorum yazarlarsa kullanacak arkadaşlara ön bilgilendirme yapmış olur.
 
W

Witch

Üye
Mesajlar
24
Tepkime puanı
0
Bu şampuanı 1 aydır kullanıyorum bende işe yaradığını söyleyemem, öbek öbek saçlarımın dökülmesi devam ediyor. Ayrıca saçımı çok sertleştirdi ve kurutma elektiriklenme var. Genel saçlarda yoğunlaşmada görmedim bitene kadar kullancam tekrar alırmıyom bilmem. Tek iyi tarafı her gün yağlanan saçlarım 3 gün yağlanmıyor ve biraz hızlı uzama fark ettim. Yanında diğer yağlarda kullanıyorum bunlarda etki etmiş olabilir.
 

Users who are viewing this thread

Yeni Konular

Sponsor Bağlantı

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
21
Çevrim içi ziyaretçiler
13
Toplam ziyaretçi
34
Robots
13

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Üst Alt