Actipecia Sprey Kullananlar Yorumları

  • Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi Uzman
  • 587 Görüntülenme
  • 2 Yorum
U

Uzman

Moderatör
Mesajlar
107
Tepkime puanı
2
Saç dökülmesini önlemek için Actipecia sprey kullananlar varsa konu altından yorumlarını yazabilirler kullanacak arkadaşlara ön bilgilendirme yapmış olurlar. Saç dökülmesi günümüzde bir çok kişini başına gelen ciddi sorunlardan biridir. Özellikle erkeklerde görülen genetik saç dökülmesi insanlarda ergenlik çağına girmeyle birlikte başlar ve ömür boyu artarak devam eder. Bu tip saç dökülmesi probleminin en büyük sorunu kişiyi kalıcı saç kaybına doğru götürmesi yani kellik oluşturacak derece saç dökülmesine sebep olmasıdır. Eğer saçları dökülen bir kişi alnındaki her iki taraftaki saçlarının döküldüğü ve önlere doğru ilerleme yaptığını fark ettiğinde zaman kaybı yaşamadan saç tedavisine başlamalıdır. Erkek tipi saç dökülmesinde müdahale ne kadar erken safhada başlanırsa saçların kurtulma durumu o derece başarılı olur. Erkek tipi saç dökülmesi genelde erkeklerde görülür ancak kadınlarda da sıklıkla görülmeye başlanmıştır. Bunun en önemli nedeni hormonal yatkınlık ve hormonlu gıdaların tüketilmesi bu durumu hızlandırıcı etkiler yapabilmektedir. Kadınlarda genelde orta yaşlarda görülen saç dökülmesi kolaylıkla tedavi edilebilir. Ancak bu durum erkeklerde kolay olmamaktadır. Çünkü saçların dökülmesine sebep olan faktör DHT hormonu ve beraberinde saçlı deride artış gösteren prostaglandin D2 lipit bileşenidir. Yurtdışında bir kuruluşun yaptığı bir araştırmada erkeklerde görülen saçların döküldüğü bölgeden alınan doku örneklerinde PGD2 bileşeni normal olması gereken düzeyden daha fazla olduğu bulunmuş ve bu bileşen artış gösterdiği bölgelerde saçların dökülmesine sebep olduğu tespit edilmiş. Pgd2 artışına sebep olan DHT hormonu normalde testosteron hormonunun 5 alfa redüktaz enzimi aracılığı ile dönüşerek dokularda etkili olabilmesi için gereklidir. Kafa derisinde artış gösteren DHT hormonu saç dökülmesini tetiklediği gibi kafada kaşıntı, ağrı, yanma ve aşırı yağlanmaya da sebep olmaktadır.

Saç tedavinize yardımcı olması için diğer ürünlerden faydalanabilirsiniz. Özellikle procapil içeren ürünler günümüzde oldukça yaygınlaşmıştır. Actipecia saç spreyi içinde %5 oranında procapil ve Follicusan bulunmaktadır. Bu etken maddeler saç kaybı yaşanan bölgelerdeki dökülmüş saçların tekrar aktif olması için etkili olur. Procapil uygulandığı deri bölgesindeki kan dolaşımını hızlandırarak uyuyan saç köklerini uyandırır mevcut saçların güçlenmesine katkıda bulunur. Procapil 3 ana etken maddenin bir araya getirilmesi sonucu oluşturulmuş bir maddedir. Bu maddeler Apigenin, Oleanolic Acid ve Biotinly Tripeptide-1'dir. Bu maddeler kıl köklerindeki Dht baskını azaltmaya çalışır aynı zamanda saçların daha fazla besin maddesi almasını sağlar.

Actipecia sprey içindeki diğer madde Follicusan ise saç dökülmelerini engellemeye henüz ölmemiş tüylerin kök hücrelerini yeniden aktif hale getirir saç oluşumunu artırır. Follicusan biyolojik olarak aktif sinyal proteinleri içerir. İçindeki provitamin B5 ve diğer maddeler ile saç derisindeki kan dolaşımını hızlandırır saçlara besin sağlar saç oluşumunu ve dökülmeyi önlediği yapılan in-vivo (canlı üzerinde testler) ile ispatlanmıştır. Follicusan, sinyal molekülleri içeren süt bazlı bir bioaktif bir maddedir. Saç kökü ve saç derisi hücrelerini uyarır, saçın büyüme döngüsünde normalleşme sağlar. Bu testlerde Follicusan saç kökünde bulunan derma papilla hücrelerini uyardığı, ince saçları kalınlaştırdığı ve saç derisi hücrelerini kısa sürede canlandırdığı saptanmıştır.

Actipecia Sprey Nasıl Kullanılır​

Kuru ve temiz saç derisine günde 2 kez kez sabah ve akşam 5’er püskürtme şeklinde uygulanır, saçlar en az 3 saat yıkanmaz. Saç derisine uyguladıktan sonra parmak uclarınız ile hafif oval masaj hareketleri yaparak uygulama yapılır. Ürün Apigenin , Oleanolic Acid , Biotinly Tripeptide-1 içermektedir.

Actipecia Sprey İçindekiler

Procapil %5, Apigenin, Oleanolic Acid, Biotinyl Tripeptide-1, Follicusan, Ethyl Alcolhol, Monopropylene, Glycol, Glycerin, Royal Jelly, Menthol, Rosemary oil
 
crown

crown

Üye
Mesajlar
91
Tepkime puanı
5
Bu ürün yeni mi çıkmış acaba? Procapil içerikli şampuan falan duyuyorum bu ara ayrıca
 
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
  • #3
U

Uzman

Moderatör
Mesajlar
107
Tepkime puanı
2
Yeni çıkmadı son yıllarda satışta olan bir ürün
 

Users who are viewing this thread

Sponsor Bağlantı

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
35
Çevrim içi ziyaretçiler
25
Toplam ziyaretçi
60
Robots
23

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Üst Alt