90 Bin Kişi Kadro, Hangi Kurumlar Girecek, Ne Zaman Alınacak?

  • Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi ready
  • 195 Görüntülenme
  • 1 Yorum
R

ready

Üye
Mesajlar
8
Tepkime puanı
0
Geçtiğimiz senelerde Kit çalışanlarına kadro olarak bir çok kişi kadro beklentisi ile geçiş bekledi beklenilenin aksine bir durum oldu 90 bin kişi kapsam dışı kaldı. Ağır ve tehlikeli işlerde çalışanlar özellikle enerji bakanlığına ait Teiaş kit çalışanları teiaş teknisyenleri kapsam dışı kalmıştı. Kapsam dışı kalan 90 bin kişi hangi kurumlar? Kadroya geçecek olan kimler evet bu durumda kurumların dahi belli olmadığı bir belirsizlik yaşanıyor. Sayın Bakanın açıklamasını şöyle yorumluyorum, son günlerde kamu oyunda haberlerde sıkça 90 bin kişi kadro bekliyor diye sendikalar ve haber siteleri haber yapmaya başladı ve sendikalar muhtemelen içeriden alınan bilgiyle bu şekilde biz talep ediyoruz gibi bi vazife çıkardılar yorumlamam bu şekilde. Sayın Bakanda İktidar olarak prim vermemek adına biz çalışmamızı bitirdik 90 bin kişinin kadro çalışması hazırlanması tama yakın süreçte açıklama yapılacak. Sendikaların yakın zaman asgari ücret nedeniyle masaya oturdugğunda yoğun bir gündem olarak bu sorunun geleceğini biliyorlar şimdiden sayın bakan biz hükümet olarak çalışmamızı bitirdik bilginiz olsun mesajı verdi. Sendikaların Asgari ücret görüşmelerinde yine bu kouyu dile getireceklerini hem masada hemde basın yoluyla bir bilgi akışına gieceklerini biliyorlar. Sendikalara büyük iş düşüyor bakalım neler olucak.

Bakan Bilgin konu ile ilgili yaptığı açıklamada , "Geçici işçilerimiz hala geçici işçi. Bir türlü geçmeyen bir işçilik dönemi var. Bunu çözeceğiz, bunun çözülmesi lazım. Sözleşmeli personel meselesi medyada yer aldı. Bakanlar Kurulu'nda gündeme gelmedi. Biz hazırlığımızı yaptık. 90 bin taşeron işçinin kadroya geçirilmesi çalışması tamamlandı." ifadelerini kullandı.
 
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
  • #2
R

ready

Üye
Mesajlar
8
Tepkime puanı
0
Sendikalar Kasım, Aralık ayındaki toplantılarda sadece asgari ücret değil bu şekilde ana sorunlar , vergi dilimleri, 90 bin kişi hangi kurumlardan alınacak kapsam dışı bırakılan kit çalışanları kimler listeler, Teiaş özellleştirme idaresi bu durumun ne olacağı ve çalışanların kadrodan yararlanıp yaralanmayacağı bir döneme giriliyor. Sosyal medya da oluşan haber akışları gündemi belirleyecektir.
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

Synergy
Cevaplar
2
Gösterim
171
GÖKDEMİR
GÖKDEMİR
GÖKDEMİR
P
Cevaplar
1
Gösterim
174
crown
crown
crown
L
Cevaplar
0
Gösterim
260
Luiz
Luiz
L
M
Cevaplar
2
Gösterim
161
maximum
maximum
M

Users who are viewing this thread

Yeni Konular

Sponsor Bağlantı

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
17
Çevrim içi ziyaretçiler
7
Toplam ziyaretçi
24
Robots
16

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Üst Alt