4000 greft saç ekimi fiyatı ne kadar?

 • Başlangıç tarihi
 • Konu Sahibi Saçekimibilgisi
 • 743 Görüntülenme
 • 4 Yorum
Saçekimibilgisi

Saçekimibilgisi

Üye
Mesajlar
306
Tepkime puanı
10
Saç dökülmesi sonrasında foliküllerin (saç kökleri) ölmesi veya işlevini tamamen kaybetmesi sonucunda önce saçlarda seyrelme başlar. Dökülmenin devam etmesi durumunda ise kellik ortaya çıkar. Böyle bir durumda tek kalıcı çözüm ise saç ekimidir. 4000 greft saç ekimi ile önemli bir büyüklükteki saçsız bölgeniz kapatılabilir ve tekrardan eski saçlarına kavuşabilirsiniz. Peki, 4000 greft saç ekimi fiyatı nedir? Saç ekiminden sonra ortaya çıkan sonuçlar nasıldır? Bu soruların cevaplarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

saç ekimi fue .jpeg


4000 Greft Saç Ekimi Kaç Saç Teli Ekilmiş Olur?​

Saç ekimi yapılırken esas olan greftlerin donör bölgeden alınarak saçsız bölgeye nakledilmesidir. Klasik anlamda bildiğimiz saç tellerine değil, greftlere odaklanılır. Greftler, saç tellerinin çıktığı kökler olarak ifade edilebilir. Her bir greftte farklı sayıda saç teli olabilir. Örneğin; bir greftte sadece bir saç teli olabileceği gibi dört adet de saç teli olabilir. Dolayısıyla 4000 greft saç ekimi yapılırken kaç saç teli nakledileceğini direkt olarak söylemek çok zordur.

Saç ekimini yapan cerrahlar, daha yoğun bir görüntü elde edebilmek için öncelikle saç teli sayısı yüksek olan greftleri tercih eder. Donör bölgenin durumuna bağlı olarak 4000 greft ile 8.000 ile 12.000 arasında saç teli ekimi yapılması mümkündür. Böylece kaybettiğiniz saçlarınıza, yoğun bir şekilde yeniden kavuşma imkanı yakalamış olursunuz.

4000 Greft Saç Ekimi Ne Kadar Sürer?​

Saç ekimine dair merak edilen hususlardan birisi de işlemin ne kadar süreceği ile ilgilidir. Öncelikle günümüzde saç ekimi için kullanılan farklı tekniklerin olduğu ve bunların uygulama süresinin farklılık gösterdiği bilinmelidir.

Günümüzde yoğun olarak kullanılan tekniklerin başında FUE saç ekim tekniği gelir. Bu teknikle yapılan 4000 greft saç ekimi, ortalama 6-8 saat sürer. Bir diğer çok fazla tercih edilen teknik ise DHI olup, bu teknikte aynı işlem 8-10 saat kadar sürebilir.

Burada belirtilen süreler, işlemi yapan cerrah sayısı, sağlık ekibinin kaç kişiden oluştuğu ile bu uzmanların tecrübesine göre de farklılık gösterir. Eğer işleme iki cerrah girerse süre kısalacak ve saç ekimi daha kısa bir sürede tamamlanacaktır.

4000 Greft Saç Ekimi Fiyatı Nedir?​

4000 greft saç ekimi fiyatları, işlemin yapıldığı klinik, işlemi yapan cerrah ve kullanılacak teknik gibi unsurlara göre farklılık gösterir. Dolayısıyla direkt olarak net bir fiyattan bahsetmek doğru olmayacaktır. Ancak ülkemizin önemli kentleri olan İstanbul, Ankara ve İzmir’de bulunan kliniklerdeki ortalama fiyatlar hakkında bilgi vermek mümkündür.

İstanbul’da bulunan kliniklerdeki fiyatlar şu şekildedir:

 • FUE tekniği: 7.000-15.000 TL
 • DHI tekniği: 10.000-18.000 TL
Ankara’da bulunan kliniklerdeki fiyatlar şu şekildedir:

 • FUE tekniği: 6.000-14.000 TL
 • DHI tekniği: 8.000-20.000 TL
İzmir’de bulunan kliniklerdeki fiyatlar şu şekildedir:

 • FUE tekniği: 7.500-15.000 TL
 • DHI tekniği: 12.000-20.000 TL
Öncelikle buradaki rakamların ortalama rakamlar olup, değişkenlik gösterebileceğini tekrardan vurgulamak isteriz. Aynı kentteki klinikler arasında dahi ciddi fiyat farklılıkları olabileceği unutulmamalıdır. Ayrıca rakamlara bakıldığında, DHI tekniğinin FUE tekniğine göre biraz daha pahalı bir yöntem olduğu da söylenebilir. Bu tekniğin yeni olması, başarı oranının yüksekliği ve risklerin de düşüklüğü bunun en önemli nedenleridir. Ancak yeni bir teknik olduğundan dolayı DHI ile saç ekimi yapacak deneyimli bir cerrah bulmak her zaman kolay olmayabilir.
 
 • Konu Sahibi Konu Sahibi
 • #2
Saçekimibilgisi

Saçekimibilgisi

Üye
Mesajlar
306
Tepkime puanı
10

4000 Greft Saç Ekimi Öncesi ve Sonrası Fotoğrafları​

4000 greft saç ekimi öncesi ve sonrası fotoğrafları aşağıda yer almaktadır. Fotoğrafları incelediğinizde, saç ekimi yaptıranların ne kadar ciddi bir değişim yaşadıklarını göreceksiniz.

 
Moderatör tarafında düzenlendi:
S

Sloccer

Üye
Mesajlar
15
Tepkime puanı
0
Saç ekimi fiyatları yıllar geçtikçe güncelleniyor genelde tek tip fiyat veriyorlar.
 
N

neu84

Üye
Mesajlar
10
Tepkime puanı
0
Son güncel fiyatları yaptırmak istediğiniz yerden öğrenin eğer saç ekimi için şişe ihtiyacı var sa kesinlikle yaparlar örneğin 15 bin dedi siz 10 bin var dediniz kaçırmaz sizi
 
S

Syrlex

Üye
Mesajlar
1
Tepkime puanı
0
Ankara'da bir yere sordum 4000 greft saç ekim fiyatı 25.000 – 30.000 TL civarında durumunuza göre değişir dediler.
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

M
Cevaplar
2
Gösterim
30
gelemem
gelemem
G
B
Cevaplar
3
Gösterim
113
seckin uzel
seckin uzel
S
S
Cevaplar
2
Gösterim
106
gelemem
gelemem
G
S
Cevaplar
0
Gösterim
44
simahi99
simahi99
S

Users who are viewing this thread

Yeni Konular

Sponsor Bağlantı

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
0
Çevrim içi ziyaretçiler
0
Toplam ziyaretçi
0
Robots
20

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Üst Alt