19 yaşında saç dökülmesi normal mi?

  • Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi ImPaLa
  • 158 Görüntülenme
  • 1 Yorum
I

ImPaLa

Üye
Mesajlar
5
Tepkime puanı
0
19 yaşında saç dökülmesi normal midir, bu yaşta aşırı dökülmeler neden olur, saç dökülmesi, her yaşta olabilen yaygın bir durumdur. Ancak, 19 yaşında erkekler arasında daha yaygın olabilir ve erkeklerde genetik saç dökülmesi (androgenetik alopesi) en sık görülen nedenlerden biridir. Kadınlarda da saç dökülmesi görülebilir ve bu genellikle hormonal değişiklikler, stres, beslenme eksiklikleri veya tıbbi durumlar gibi nedenlere bağlı olabilir.

Eğer saç dökülmeniz şiddetliyse, saç çizgisinde geri çekilme veya kellik gibi belirtiler gösteriyorsa veya anormal bir şekilde hızlısa, bir dermatoloğa danışmanız önerilir. Çünkü, saç dökülmesinin altında yatan ciddi bir tıbbi durum olabilir ve erken teşhis edilmesi ve tedavi edilmesi önemlidir.

19 yaşında saç dökülmesi neden olur?​

19 yaşında saç dökülmesi birçok farklı nedeni olabilir. Bazı olası nedenler şunlardır:

  1. Genetik: Aile geçmişinde saç dökülmesi sorunu olan kişilerde genetik faktörler saç dökülmesinin en yaygın nedenidir. Erkeklerde erken yaşta başlayan androgenetik alopesi denilen bir saç dökülmesi tipi vardır.
  2. Stres: Yoğun stres, travma veya zorlu yaşam koşulları saç dökülmesine neden olabilir.
  3. Sağlık Sorunları: Sağlık sorunları da saç dökülmesine neden olabilir. Örneğin, tiroid sorunları, demir eksikliği anemisi, hormonal dengesizlikler ve diğer ciddi sağlık sorunları saç dökülmesine neden olabilir.
  4. Beslenme: Beslenme eksiklikleri de saç dökülmesine neden olabilir. Protein, demir ve çinko gibi besinlerin yetersizliği saç dökülmesine neden olabilir.
  5. Saç Bakımı: Saçınızı fazla sıkı tutan örgüler, saç boyaları, düzenli olarak kullanılan sıcak saç araçları gibi nedenlerle saçlarınız zayıflayabilir ve dökülmeye başlayabilir.
Saç dökülmesi konusunda endişeleniyorsanız, bir dermatolog veya saç uzmanına danışmanız önerilir.
 
K

kelbody

Üye
Mesajlar
13
Tepkime puanı
0
Benim 19 yaşımda başladı ilk olarak şakaklarım gerilemişti ve iki üç yıl içerisinde bayağı bir açılma oldu yani eğer şakraklarınızda açma görüyorsanız durum genetik dökülme kaynaklıdır.
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

K
Cevaplar
3
Gösterim
39
Aydem
Aydem
A
B
Cevaplar
1
Gösterim
158
PLAYMAKERS
PLAYMAKERS
PLAYMAKERS
B
Cevaplar
4
Gösterim
306
berke_gungorr
berke_gungorr
B
H
Cevaplar
4
Gösterim
340
bilgilikel
bilgilikel
B
D
Cevaplar
0
Gösterim
262
dogalsacekimi
dogalsacekimi
D
F
Cevaplar
5
Gösterim
520
berke_gungorr
berke_gungorr
B

Users who are viewing this thread

Yeni Konular

Sponsor Bağlantı

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
0
Çevrim içi ziyaretçiler
0
Toplam ziyaretçi
0
Robots
16

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Üst Alt