17 yaşında saçların dökülmesi normal mi?

• Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi Sliper
  • 285 Görüntülenme
  • 3 Yorum
S

Sliper

Üye
Merhaba abiler konuyu okuyan herkese öncelikle teşekkürler. 17 yaşındayım saçım kulak memesi mesafesi uzunlukta ve coğu zaman dökülüyor özellikle yıkama sırasında elime çok sayıda saç geliyor. Genelde duşta dökuluyor. Gün icinde neredeyse hiç görmuyorum. Gördugum oluyor arada. Bilgisi fikri olan varsa birkaç tüyo verebilir mi nasıl durdurabilirim? Genetik de olabılır diye düşündüm. Baba tarafında kellık var ancak oğullar sac genini anne tarafından alır diye bir şey görmüştüm. Ne kadar doğru bilmiyorum. Bir de genetik olabilirse de bu yaşta başlaması normal mi? Bana anormal gelirdi genetikse Eğer bir çözüm bulamazsam kendim doktora danışacağım.

C

Cheesy

Üye
Uzun saçların dökülmesi normal. Kısa olduğu zamanlarda dökülüyorsa korkmalısın.

R

rossi

Üye
Merhaba abiler konuyu okuyan herkese öncelikle teşekkürler. 17 yaşındayım saçım kulak memesi mesafesi uzunlukta ve coğu zaman dökülüyor özellikle yıkama sırasında elime çok sayıda saç geliyor. Genelde duşta dökuluyor. Gün icinde neredeyse hiç görmuyorum. Gördugum oluyor arada. Bilgisi fikri olan varsa birkaç tüyo verebilir mi nasıl durdurabilirim? Genetik de olabılır diye düşündüm. Baba tarafında kellık var ancak oğullar sac genini anne tarafından alır diye bir şey görmüştüm. Ne kadar doğru bilmiyorum. Bir de genetik olabilirse de bu yaşta başlaması normal mi? Bana anormal gelirdi genetikse Eğer bir çözüm bulamazsam kendim doktora danışacağım.
Hayat seni yormuş :( bir doktora görün istersen belki sana öyle geliyordur.

K

kelboy

Üye
Doktora gitmelisin. Dermatolojinin ilgileniyor olması lazım. Bölgesel bir enfeksiyon vs olabilir. Çok tarıyorsanız, çinko gibi birkaç besin eksikliğiniz varsa dökülebilir.

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

B
Cevaplar
1
Gösterim
147
PLAYMAKERS
PLAYMAKERS
PLAYMAKERS
B
Cevaplar
4
Gösterim
294
berke_gungorr
berke_gungorr
B
H
Cevaplar
4
Gösterim
324
bilgilikel
bilgilikel
B
D
Cevaplar
0
Gösterim
257
dogalsacekimi
dogalsacekimi
D
F
Cevaplar
5
Gösterim
504
berke_gungorr
berke_gungorr
B
V
Cevaplar
1
Gösterim
692
lastmorn
lastmorn
L

Users who are viewing this thread

Yeni Konular

Sponsor Bağlantı

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
36
Çevrim içi ziyaretçiler
25
Toplam ziyaretçi
61
Robots
12

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Üst Alt